Kultura

Bolek i Lolek będą mieli pomnik

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2011 09:00
Władze Bielska-Białej mogą już pracować nad pomnikiem kreskówkowych bohaterów.

W Bielsku-Białej stanie wreszcie pomnik Bolka i Lolka- bohaterów kreskówki, którą obejrzało na świecie około miliarda osób.

Autorem koncepcji, pomysłu na bajkę o dwóch urwisach był Władysław Nehrebecki. A inspiracji dostarczali mu jego dwaj synowie. Ten polski serial animowany ma ponad 150 odcinków, które nakręcone zostały w Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, a trwało to ponad 23 lata. W 1973 roku na życzenie widzów do chłopców dołączyła Tola.

Jak pisze "Polska The Times", sprawa pomika Bolka i Lolka jest na razie trzymana w tajemnicy, ale wiadomo już, że władze miasta wreszcie doszły do porozumienia ze spadkobiercami praw autorskich do postaci chłopców. Na razie nie wiadomo, gdzie stanie pomnik i jak będzie wyglądał, co zostało ściśle określone w stosownej umowie. Ponadto władze miasta chcą sprawić mieszkańcom niespodziankę.

Pomnik ma być odsłonięty zaraz po świętach wielkanocnych . "Polska" dowiedziała się nieofiajclnie, że mające 120-130 centymetrów wysokości postacie Bolka i Lolka będą odlane z brązu, obok ma stać globus. Spadkobiecy nie zgodzili się, by towarzyszyła im Tola.

Przypominam, że na placu przy ulicy 11 Listopada w Bielsku-Białej możemy już spotkać Reksia.

 

(pj)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Reksio ma pomnik

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2009 10:33
W Bielsku-Białej odsłonięto pomnik psa Reksia - bohatera znanej kreskówki dla dzieci. Pomnik odlany jest z brązu, ma 90 centymetrów długości i waży 120 kilogramów.
rozwiń zwiń