Kultura

Bursztyn z Polski zachwycił Portugalczyków

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2012 07:06
Polski design zawitał do Portugalii. W prestiżowym lizbońskim Centum Kulturalnym Belem otwarto wystawę nowoczesnego polskiego wzornictwa.
Audio
Bursztyn z Polski zachwycił Portugalczyków
Foto: Ludwig Schneider / Wikimedia Commons

Na uroczyste otwarcie przybyli nie tylko dyplomaci i portugalska Polonia, ale też portugalscy celebryci - znani aktorzy, projektanci i modelki. Ich zachwyt wzbudziła przede wszystkim biżuteria z rzadkim w tym kraju bursztynem.

Goście mogli też zobaczyć fantazyjne sztućce, zabawki, naczynia i kreacje. Atrakcją wieczoru był pokaz mody autorstwa Natashy Pavluchenko, która podkreślała, iż tego rodzaju inicjatywy są znakomitą reklamą Polski.

Lizbońska wystawa była także okazją do podpisania dwustronnej umowy o współpracy między Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych i jej portugalska odpowiedniczką. Imprezę zorganizowały Ambasada RP w Lizbonie i PAIiIZ.

IAR, to

www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni
Czytaj także

Nie wyrzucaj butelek, możesz zbudować z nich pianino

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2012 12:38
Żeby dowiedzieć się jak, wystarczy odwiedzić wystawę "Wszystko Gra” w warszawskim Centrum Nauki Kopernik. O tym, na jakich jeszcze dziwnych przedmiotach możemy zagrać, opowiadała w radiowej Jedynce opiekunka ekspozycji Barbara Domaradzka.
rozwiń zwiń