Polskie Radio
Section05
inwestycje zagraniczne

Rządy Pieniądza. O inwestycji Toyota Motor Europe w Polsce

– To dobra wiadomość, ale powinniśmy przywiązywać wagę do proporcji – mówił w Rządzach Pieniądza Jeremi Mordasewicz z Konfederacji Lewiatan, odnosząc się do informacji o inwestycji firmy Toyota Motor Europe w Polsce. W Polskim Radiu 24 o sprawie mówili również Stanisław Kluza ze Szkoły Głównej Handlowej i Kazimierz Krupa z kancelarii Drawbridge.
Zobacz więcej na temat:  toyota jelcz inwestycje inwestycje zagraniczne Japonia motoryzacja

Nowy silnik Toyoty będzie powstawał w Polsce

Toyota Motor Europe ogłosiła, że w 2020 roku w fabryce w Jelczu-Laskowicach rozpocznie produkcję silnika benzynowego nowej generacji o pojemności 1,5 litra. Firma zainwestuje w projekt 400 milionów złotych. – To kolejna, bardzo dobra informacja – komentował w Polskim Radiu 24 Jakub Faryś z Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 motoryzacja toyota fabryka inwestycje zagraniczne przemysł

Morawiecki: Guardian Glass otworzy w Polsce drugą fabrykę

Jeden z największych producentów szkła na świecie, po raz kolejny wybrał Polskę. Amerykańska firma Guardian Glass otworzy w naszym kraju drugą fabrykę. Przebywający w Waszyngtonie wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki w rozmowie z Polskim Radiem poinformował, że nowy zakład powstanie w Częstochowie, w pobliżu już istniejącego.
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki USA inwestycje zagraniczne inwestycje Marek Wałkuski LOT

LG Chem inwestuje w Polsce. Otworzy fabrykę baterii do aut

To inwestycja, która przyniesie naszej gospodarce wiele korzyści - tak o nowej  fabryce baterii do samochodów elektrycznych, która powstanie Kobierzycach pod Wrocławiem, mówi prezes Agencji Rozwoju Przemysłu Marcin Chludziński. W fabrykę, która ma być największą tego typu w Europie 4,5 miliarda złotych zainwestuje koreańska firma LG Chem. Prace w niej ma znaleźć 2,5 tysiąca osób.
Zobacz więcej na temat:  elektromobilność inwestycje zagraniczne Dolny Śląsk