Kultura

Luwr najchętniej odwiedzanym muzeum w 2012 roku

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2013 19:49
Zwiedzających było 9,7 miliona, czyli o milion więcej niż rok wcześniej - informuje BBC za branżowym magazynem "The Art Newspaper", który przedstawił coroczny ranking.
Muzeum Luwr w Paryżu
Muzeum Luwr w ParyżuFoto: Luwr, wikipedia/cc

Luwr przoduje pod względem frekwencji od 2007 roku, kiedy rozpoczęto publikację rankingu. Popularność muzeum jeszcze wzrosła wraz z otwarciem we wrześniu 2012 roku nowych sal wystawienniczych, poświęconych sztuce islamu - oceniają eksperci.
Nowojorskie Metropolitan Museum of Art znalazło się na drugim miejscu, a kolejne zajęły trzy londyńskie instytucje. Jak podkreślono, rok 2012 był świetny dla brytyjskich muzeów, które przypływ zwiedzających zawdzięczają m.in. letniej olimpiadzie w Londynie.
pp/PAP

Galeria: dzień na zdjęciach >>>

Zobacz więcej na temat: Francja Paryż
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni
Czytaj także

W Krakowie można zobaczyć pisankę sprzed 900 lat

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2013 12:40
Znaleziono ją w XIX wieku we wsi Podhorce. Można ją obejrzeć w Muzeum Archeologicznym w Krakowie w ramach cyklu „Zabytek miesiąca”.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Muzeum im. Jana Pawła II i Prymasa Stefana Wyszyńskiego

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2013 14:30
Jan Paweł II i kardynał Stefan Wyszyński to osoby, które dzięki swym zasługom na zawsze zapiszą się na kartach historii Polski. Zrobili wiele nie tylko dla religii, lecz przede wszystkim dla kraju. Niedawno pojawiła się informacja o powstaniu muzeum, które będzie poświęcone ich życiu.
rozwiń zwiń