X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

Józef Konrad Korzeniowski po raz drugi

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2017 22:00
W drugiej połowie Roku Conrada otworzyliśmy w Magazynie "kącik" rocznicowy, w którym przedstawiamy różne wydawnictwa i działania, zaplanowane na jesień 2017 roku, związane z twórczością piszącego po angielsku polskiego pisarza, marynarza, podróżnika.
Audio
  • Józef Konrad Korzeniowski po raz drugi (Magazyn bardzo kulturalny/Trójka)
Joseph Conrad
Joseph ConradFoto: Wikimedia Commons/dp

Naszą prezentację rozpoczęliśmy od porównania "The Heart Of Darkness" w przekładzie sprzed kilku lat Magdaleny Heydel, czyli "Jądra ciemności" ze spolszczeniem autorstwa Jacka Dukaja pod tytułem "Serce ciemności", którego premiera odbędzie się podczas Festiwalu Conrada w Krakowie.


Andrzej Mastalerz (fot. Wojciech Dorosz) Andrzej Mastalerz (fot. Wojciech Dorosz)

W tym wydaniu MBK powracamy do "Jądra ciemności", ale stanowiącego podstawę powieści graficznej w tłumaczeniu Magdaleny i Wandy Heydel oraz komiksu pod tytułem "Kongo" w przekładzie Krzysztofa Umińskiego. Eksperymentalnie porównujemy znów oba wydawnictwa, które ukazują się właśnie. Eksperyment polega na tym, że integralną częścią tych książek są rysunki. Przed Andrzejem Mastalerzem – naszym "głosem Conrada" – zatem trudne wyzwanie, ale podejmujemy je.


Andrzej Mastalerz i Baszka Marcinik (fot. Wojciech Dorosz) Andrzej Mastalerz i Baszka Marcinik (fot. Wojciech Dorosz)

Przedstawiamy oczywiście zagranicznych autorów obu pozycji, rozmawiamy o istocie tych szczególnych adaptacji i o skomplikowanym charakterze prezentowanych przedsięwzięć. Do stałych komentatorów cyklu – Magdy Heydel i Szymona Kloski – dołącza tłumacz Krzysztof Umiński. Cykl nasz towarzyszy zarazem Festiwalowi Conrada, który rozpoczyna się w przyszłym tygodniu.


Plakat promujący festiwal Dialog Plakat promujący festiwal Dialog

We Wrocławiu natomiast w sobotę (14 października) rozpoczyna się jeden z największych polskich festiwali teatralnych – Dialog. Łączymy się z dyrektorem programowym Dialogu – Tomaszem Kireńczukiem, by opowiedzieć o spektaklu inaugurującym Festiwal oraz o jego programie polskim i zagranicznym.

Kraków i Wrocław – na mapie wędrówek MBK w połowie października 2017 roku. 

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo kulturalny
Prowadzi: Barbara Marcinik
Wydawca: Wojciech Dorosz
Data emisji: 15.10.2017
Godzina emisji: 21.10

***

Program 3 Polskiego Radia informuje, że cykl audycji poświęconych Josephowi Conradowi został dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Conrad 2017, którego operatorem był Instytut Książki.

. .


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni