X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

Kultura – wspólna sprawa Polski i Izraela

O politycznych relacjach Polski z Izraelem i żydowską diasporą powiedziano w ostatnich dniach chyba wszystko, co jest do powiedzenia, podobnie jak o wspólnej, niezwykle skomplikowanej historii. Zabrakło w tych analizach jednak jednego elementu – refleksji nad wspólną kulturą Polaków i Żydów.
Ławeczka Tuwima na ul. Piotrkowskiej w Łodzi
Ławeczka Tuwima na ul. Piotrkowskiej w ŁodziFoto: Mariola Anna S/Shutterstock.com
O Audycji

Tytuł Kwestia kultury 2018/02/11 21:06
Prowadzący Mariusz Cieślik
Goście

Antoni Libera, Filip Memhes, Jakub Majmurek

Opis

Nie ma chyba na świecie narodów, które byłyby sobie bliższe w dziedzinie kultury. Nie każdy o tym pamięta. Związki polsko-żydowskie w kulturze popularnej są bardzo silne. Przejawiają się w kinie, teatrze, kabarecie czy muzyce popularnej, ale najsilniejsze są chyba w literaturze. Z jednej strony mamy Tuwima, Słonimskiego, Leśmiana, Brzechwę, Schulza, z drugiej Isaaka Bashevisa Singera, jedynego noblistę piszącego w języku jidysz, który w Warszawie spędził młodość i debiutował jako pisarz. Czy literatura polska XX wieku byłaby taka sama bez pisarzy pochodzenia żydowskiego?

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.


Playlista