Cyfrowe radio DAB
Section01
Section02

RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz w systemie DAB+

16.01.2016 14:15
15 stycznia br. radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz rozpoczęło eksperymentalne nadawanie swoich programów radiowych w systemie DAB+.
RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz w systemie DAB+
RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz w systemie DAB+Foto: Adam Koniecki

Stacje radiowe diecezji tarnowskiej są już dostępne na multipleksie, na którym znajdą się także: Radio DOXA FM (Opole), Radio eM (Kielce) oraz Radio VIA (Rzeszów).

Obecnie próby dotyczą nadawania cyfrowego przy zwiększającej się, co jakiś czas mocy aż do max. 1 kW w bloku 10B na częstotliwości 211,648 MHz. Nadawanie odbywa się a podstawie decyzji Urzędu Komunikacji Elektronicznej w porozumieniu z Krajową Radą Radiofonii i Telewizji, ważnej do 14 stycznia 2017 r. W najbliższych tygodniach zasięg nadawania obejmie Kotlinę Sądecką. W kolejnych miesiącach zasięg będzie poszerzany wraz z podnoszeniem mocy nadawania i dodatkowymi lokalizacjami nadajników. Nadawca rozważa także dołączeniu kolejnych stacji radiowych na multipleksie.

Testy te będą okazją do powiększenia liczby programów, podniesienia jakości emisji oraz wypróbowania nowych usług multimedialnych – mówi ks. Krzysztof Orzeł, wicedyrektor RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.

Zobacz więcej na temat: DAB+ radio cyfrowe
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Section19
Zadaj pytanie