EURO 2016

Euro 2016: legendarny piłkarz trenerem reprezentacji Ukrainy

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2016 17:49
Andrij Szewczenko został trenerem piłkarskiej reprezentacji Ukrainy. Były napastnik zespołu narodowego zastąpił na stanowisku Mychajło Fomenkę, który wziął na siebie całą odpowiedzialność za nieudany występ na mistrzostwach Europy we Francji.
Andrij Szewczenko
Andrij Szewczenko Foto: Wikimedia Commons/CC BY 3.0/Football.ua

Ukraina zajęła ostatnie miejsce w grupie C, nie zdobywszy ani punktu, ani nawet bramki. Najpierw przegrała po 0:2 z Niemcami i Irlandią Północną, a później z Polską 0:1.

Fomenko już przed ostatnim meczem zapowiedział, że po turnieju poda się do dymisji, a dzień po porażce z Polską potwierdził swoją decyzję o ustąpienie ze stanowiska.

39-letni Szewczenko jest jednym z najlepszych piłkarzy w historii reprezentacji Ukrainy. Karierę rozpoczynał w Dynamie Kijów, później był zawodnikiem AC Milan i Chelsea Londyn.


man

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Euro 2016: trener reprezentacji Belgii zwolniony

15.07.2016 17:40
Trener piłkarskiej reprezentacji Belgii Marc Wilmots został zdymisjonowany. Powodem był słaby wynik uzyskany przez zespół podczas mistrzostw Europy we Francji, gdzie Belgia w ćwierćfinale uległa Walii 1:3.
Marc Wilmots 9po lewej) gestykuluje podczas meczu Belgia - Walia na Euro 2016
Marc Wilmots 9po lewej) gestykuluje podczas meczu Belgia - Walia na Euro 2016Foto: EPA/ABEDIN TAHERKENAREH
Posłuchaj
00'56 Beata Płomecka (PR Bruksela) - Wilmots nie jest już trenerem Belgów (IAR)
więcej

Wilmots prowadził zespół od 2012 roku, dwa lata później doprowadził drużynę do ćwierćfinału mistrzostw świata w Brazylii, gdzie Belgia przegrała 0:1 z Argentyną.

We Francji reprezentacja Belgii była uważana za jednego z głównych kandydatów do zdobycia tytułu. Po porażce w ćwierćfinale zespół i jego szkoleniowiec byli mocno krytykowani, media domagały się dymisji Wilmotsa.


man