X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nowa Tradycja 2018

Artyści z Afryki i Grecji gwiazdami Festiwalu Nowa Tradycja

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2018 16:21
Ostatniego dnia festiwalu (13 maja) wystąpi jeden z najwybitniejszych interpretatorów rebetiko, czyli muzyki, z której słynie Grecja. Dzień wcześniej na festiwalowej scenie pojawi się zespół złożony z trzech afrykańskich wirtuozów.
Audio
  • Ogłoszenie gwiazd festiwalu Nowa Tradycja 2018 na antenie Dwójki (Źródła/Dwójka)
3MA
3MAFoto: materiały promocyjne

Nowa Tradycja 2018 strona.jpg
Strona festiwalu Nowa Tradycja 2018

12 maja na festiwalu wystąpi trio 3MA, które tworzą muzycy z Mali, Madagaskaru i Maroka: Ballaké Sissoko (kora), Driss El Maloumi (lutnia oud) oraz Rajery (valiha). Panowie po raz pierwszy spotkali się w roku 2006.

Dosyć szybko producencka idea połączenia trzech kultur muzycznych Afryki przerodziła się w dojrzały zespół, znakomicie odbierany przez krytykę i słuchaczy. Dużą rolę odegrały w tym wirtuozeria i kunszt muzyków, a także ich wzajemna pasja, co już w 2008 roku zaowocowało powstaniem pierwszego albumu zespołu. [Trio 3MA, 3MA – Contre Jour 2008].

Muzyka 3MA to wypadkowa majestatycznej kultury griotów z Zachodniej Afryki, dostojnej klasyki arabskiej z północnej części kontynentu oraz wyspiarskiej tradycji ludowej z Madagaskaru, między innymi tradycji tsapiky.

W roku 2017 ukazał się drugi album zespołu "Anarouz" [Six Degrees Records 2017].

Na finał festiwalu, 13 maja, zagra Dimitris Mystakidis, wirtuoz laiki kitháry, który urodził się i wychował w Salonikach. Mystakidis profesjonalną karierę rozpoczął jako nastolatek w 1986 roku, wtedy, kiedy Grecja przeżywała drugą powojenną falę odrodzenia się gatunku rebetiko.

W swojej karierze wziął udział w nagraniu prawie osiemdziesięciu płyt, przez wiele lat współpracował ze sławami greckiej piosenki, takimi jak Nikos Papazoglu czy Thanasis Papakonstantinou.

W 2006 roku nagrał swój pierwszy solowy album 16 Rembetika tragoudia me kithara. Zawarł na nim piosenki rembetiko po raz pierwszy również zaaranżowane wyłącznie na gitarę, dając tym samym nowy impuls do odrodzenia się tej muzyki. Po nim nastąpiły Apsilies (2009) z repertuarem z przedwojennej Azji Mniejszej, Psithirizontas to Rembetiko (2013) i Esperanto (2015) – powojenne rebetiko nagrane z udziałem wielu znakomitych wokalistów.

Najnowszym solowym albumem Dimitrisa Mystakidisa jest entuzjastycznie przyjęta "Amerika", nostalgiczna opowieść greckich migrantów do Nowego Świata.


Zobacz więcej na temat: Nowa Tradycja