X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pjongczang 2018

PjongCzang 2018: skoczkowie narciarscy i łyżwiarze figurowi złożyli ślubowanie w Centrum Olimpijskim

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2018 12:10
W poniedziałek 5 lutego pięciu skoczków narciarskich, dwoje reprezentantów Polski w łyżwiarstwie figurowym oraz ich sztaby złożyli w Centrum Olimpijskim w Warszawie ślubowanie przed wyjazdem na zimowe igrzyska w Pjongczangu. W imieniu zawodników słowa przysięgi odczytał Dawid Kubacki. 
Audio
 • ZIO - Prezes PKOl przed igrzyskami w Pjongczangu (IAR)
 • ZIO - Skoczkowie narciarscy i łyżwiarze figurowi złożyli ślubowanie 1x (IAR)
 • ZIO - Skoczkowie narciarscy i łyżwiarze figurowi złożyli ślubowanie 2x (IAR)
 • ZIO - Skoczkowie narciarscy przed wyjazdem do Pjongczangu 1x (IAR)
 • ZIO - Skoczkowie narciarscy przed wyjazdem do Pjongczangu 2x (IAR)
 • ZIO - Skoki narciarskie - Stoch i Hula po ślubowaniu 1x (IAR)
 • ZIO - Skoki narciarskie - Stoch i Hula po ślubowaniu 2x (IAR)
 • ZIO - Premier Mateusz Morawiecki na ślubowaniu sportowców przed igrzyskami (Radiowa Jedynka)
 • ZIO - Skoki narciarskie - Kubacki, Żyła i Kot po ślubowaniu 1x (IAR)
 • ZIO - Skoki narciarskie - Kubacki, Żyła i Kot po ślubowaniu 2x (IAR)
 • ZIO - Skoki narciarskie - Kubacki, Żyła i Kot po ślubowaniu 3x (IAR)
 • ZIO - Łyżwiarstwo figurowe - Polska para taneczna już po ślubowaniu 1x (IAR)
 • ZIO - Łyżwiarstwo figurowe - Polska para taneczna już po ślubowaniu 2x (IAR)
 • ZIO - Skoki narciarskie - M. Morawiecki budujcie markę Polski 1x (IAR)
 • ZIO - Skoki narciarskie - M. Morawiecki budujcie markę Polski 2x (IAR)
Skoczkowie podczas ślubowania w Centrum Olimpijskim w Warszawie
Skoczkowie podczas ślubowania w Centrum Olimpijskim w WarszawieFoto: PAP/Bartłomiej Zborowski

Igrzyska olimpijskie w Pjongczagu można śledzić na antenach Polskiego Radia, a także w specjalnym serwisie na stronie PolskieRadio.pl. Zapraszamy!

Do Korei Południowej, oprócz Kubackiego, pojadą także Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot, i Stefan Hula, natomiast w na olimpijskim lodowisku zaprezentują się rywalizujący w parach tanecznych Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew.

Słowa przysięgi odebrali prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki oraz sekretarz generalny Adam Krzesiński. Gościem honorowym uroczystości był premier Mateusz Morawiecki, zabrakło natomiast zmagającego się z przeziębieniem ministra sportu Witolda Bańki. Reprezentował go podsekretarz stanu MSiT Jan Widera.

Z szefem rządu sportowcy spotkali się też wcześniej w jego kancelarii.

- Jedziecie do Pjongczangu dawać nam nadzieję, budować silną Polskę na tym współczesnym polu zmagań, jakim jest sport. To niezwykle ważne, że potraficie, tak jak w miniony weekend, dawać nam taką nadzieję. Trzy medale w jeden weekend to wspaniałe osiągnięcie. To pokazuje, że możemy naprawdę dostarczać nie tylko wspaniałych emocji, ale też budować coś, co jest chyba dla nas w sercu najważniejsze: budować markę, imię Polski. Czy jest coś ważniejszego niż budowanie imienia Polski na świecie? Dla mnie nie i wierzę, że dla państwa również nie - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas uroczystości w Centrum Olimpijskim.

Stoch, który przed czterema laty w Soczi zdobył dwa złote medale, nie odczuwa przesadnej presji związanej z występem w Pjongczangu. - Radzę sobie z nią w ten sposób, że po prostu o niej nie myślę. Nie muszę niczego bronić. To, co zdobyłem, nie zostanie mi – mam nadzieję – odebrane. Niczego nie musimy bronić, a możemy zdobywać - podkreślił zwycięzca tegorocznego "Willingen Five". 

Podczas ślubowania w Centrum Olimpijskim gościem honorowym był premier Mateusz Morawiecki, który skierował swoje słowa do sportowców.

- Sto milionów kciuków - może nawet sto dwadzieścia, bo nie wiemy ile jest tej polonii po całym świecie rozsianej, ale każdy ma w sercu Polskę. Wszyscy będziemy te kciuki trzymać za was bardzo mocno, więc dajcie nam jak najwięcej zwycięstw. Wiem, że będziecie dawali z siebie wszystko, wiem, ile to jest stresu, przygotowania, ile to jest wyczerpującej determinacji, z którą musicie podchodzić do każdego treningu - dodał szef rządu.

Zarówno premier Morawiecki, jak i prezes PKOl Kraśnicki docenili rolę całego sztabu. - Udział w igrzyskach to ogromne wyróżnienie, poprzedzone ogromnym wysiłkiem sportowców, ale też wszystkich tych, którzy ich wspierali: lekarzy, fizjoterapeutów, psychologów, polskich związków sportowych. Niedługo przekonamy się, jakie będą tego efekty. Życzę wszystkim, żeby osiągnięte na igrzyskach rezultaty były satysfakcjonujące - powiedział Kraśnicki.

- Chcę też podziękować z tego miejsca naszym cichym bohaterom, tworzącym cały wasz zespół. To wszyscy trenerzy, rehabilitanci, fizjoterapeuci, lekarze, którzy dbają o was. Nie byłoby tych waszych sukcesów, osiągnięć, które macie i o które się staracie, gdyby nie praca zespołowa. Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego - dodał Morawiecki.

Prezes Rady Ministrów nie ukrywał także, że tak ważne zawody to dobra okazja, aby pokazać Polskę w jak najlepszym świetle na arenie międzynarodowej.

- Wierzę, że dacie z siebie wszystko, bo Polska jest tego warta. W naszej poturbowanej historii ostatnich dwustu, trzystu lat nie mogliśmy pokazać światu naszych osiągnięć naukowych, kulturalnych, sportowych – tego, na co nas było stać. Byliśmy tego często pozbawieni przez brak niepodległości i inne różne, dużo bardziej dramatyczne wydarzenia, które wymordowały nas w czasie drugiej wojny światowej. Ale dzisiaj mamy Polskę wolną i dzisiaj wierzę, że czujecie tak samo jak ja, że możemy i musimy dać z siebie wszystko po to, by rozsławić imię Polski na całym świecie - powiedział Morawiecki. 

Zimowe Igrzyska Olimpijskie w południowokoreańskim Pjongczangu potrwają od 9 do 25 lutego.

mb, polskieradio.pl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

PjongCzang 2018: piąte igrzyska Katarzyny Bachledy-Curuś. Polka wystartuje w trzech konkurencjach

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2018 08:48
- Pierwszych nie pamiętam, drugie - najpiękniejsze, trzecie - spełnienie marzeń, czwarte - pełna sportowa świadomość, a piąte to jeszcze otwarta karta - w ten sposób Katarzyna Bachleda-Curuś opisała swój udział w zimowych igrzyskach olimpijskich.
rozwiń zwiń