Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pjongczang 2018

PjongCzang 2018: zapewniała, że "nie sięga po doping" - Siergiejewa zdyskwalifikowana

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2018 09:43
Rosyjska bobsleistka Nadieżda Siergiejewa została zdyskwalifikowana z igrzysk olimpijskich w Pjongczangu za stosowanie dopingu - potwierdził w sobotę Międzynarodowy Trybunał ds. Sportu.
Jeszcze jakiś czas temu temu Nadieżda Siergiejewa prezentowała się w takiej koszulce
Jeszcze jakiś czas temu temu Nadieżda Siergiejewa prezentowała się w takiej koszulce Foto: screen/Twitter

W organizmie 30-letniej zawodniczki wykryto trimetazydynę, środek stosowany przy chorobie niedokrwiennej serca. Siergiejewa startowała w dwójce z Julią Biełomiestnych i zajęła 12. miejsce.Wcześniej na dopingu złapano rosyjskiego curlera Aleksandra Kruszelnickiego. Wraz z żoną Anastazją Bryzgałową wywalczyli brązowy medal, ale po tym, jak w jego organizmie stwierdzono obecność meldonium, oboje zostali zdyskwalifikowani i musieli oddać medal.

"Sborna" rywalizuje w Pjongczangu pod flagą olimpijską. Rosyjski Komitet Olimpijski jest zawieszony w prawach członka MKOl w związku z aferą dopingową podczas igrzysk w Soczi przed czterema laty.

ah

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Czytaj także

PjongCzang 2018: igrzyska bez Rosji, ale z dopingowym skandalem z udziałem rosyjskich sportowców

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2018 09:55
Igrzyska olimpijskie bez rosyjskiej flagi, bez rosyjskiego hymnu i strojów w narodowych barwach. MKOl podjął decyzję, która pociąga Rosję do odpowiedzialności za lata przyzwolenia na doping - jak bardzo ucierpi na tym rywalizacja w Pjongczangu? 
rozwiń zwiń