Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pjongczang 2018

PjongCzang 2018: olimpijczyk ukradł samochód? Kanadyjczyk zatrzymany przez policję

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2018 19:43
Kanadyjski narciarz David Duncan, ósmy zawodnik igrzysk w Pjongczangu w skicrossie, jego żona oraz trener William Ryan Raine zostali tymczasowo aresztowani przez południowokoreańską policję z związku z podejrzeniem kradzieży auta.
David Duncan (pierwszy z lewej) olimpijską rywalizację w skicrossie zakończył na ósmym miejscu
David Duncan (pierwszy z lewej) olimpijską rywalizację w skicrossie zakończył na ósmym miejscu Foto: Pontus Lundahl/PAP/EPA

Zatrzymani, z których dwoje miało być pod wpływem alkoholu, w oświadczeniu za pośrednictwem narodowego komitetu olimpijskiego przeprosili za swoje zachowanie.

"Bardzo nam przykro. Nasze zachowanie nie odpowiadało temu, czego oczekuje się od członków kanadyjskiej reprezentacji olimpijskiej. To było niewybaczalne" - zaznaczyli.

Szef komitetu Chris Overholt poinformował, że po zakończeniu dochodzenia przez koreańską policję cała trójka została zwolniona. - Jesteśmy głęboko rozczarowani tym, co się stało - podkreślił Overholt.

Incydent miał miejsce w nocy z piątku na sobotę. Skradziony samochód był autem terenowym, w momencie kradzieży miał włączony silnik. Nie wiadomo natomiast, kto kierował, choć to Raine'owi postawiono zarzut złamania przepisów w ruchu drogowym.

pm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

PjongCzang 2018: kraksa i historyczne rozstrzygnięcie w finale skicrossu

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2018 08:59
Kanadyjczyk Brady Leman został w Pjongczangu mistrzem olimpijskim w narciarstwie dowolnym w skicrossie. Drugi był Szwajcar Marc Bischofberger, a trzeci Rosjanin Siergiej Ridzik.
rozwiń zwiń