Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pjongczang 2018

PjongCzang 2018: liderka Pucharu Świata ze złotym krążkiem. Michela Moioli królową snowcrossu

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2018 07:38
Włoska snowboardzistka Michela Moioli zdobyła złoty medal igrzysk olimpijskich w Pjongczangu w konkurencji snowcross. Drugie miejsce zajęła 16-letnia Francuzka Julia Pereira de Sousa Mabileau, a trzecie mistrzyni sprzed czterech lat z Soczi Czeszka Eva Samkova.
Włoszka najlepsza w snowcrossie w Pjongczangu
Włoszka najlepsza w snowcrossie w PjongczanguFoto: PAP/EPA/SERGEI ILNITSKY

To drugi złoty medal Włochów w Korei Południowej. Wcześniej najszybsza na 500 m w short tracku była Arianna Fontana.

Jedyna Polka w stawce Zuzanna Smykała odpadła w ćwierćfinale i została sklasyfikowana na 20. miejscu.

Moioli jest liderką Pucharu Świata, ale poważną kandydatką do złotego medalu była także Samkova, chorąży reprezentacji Czech podczas ceremonii otwarcia. Mistrzyni olimpijska z Soczi nie najlepiej rozpoczęła finałowy wyścig. Jeszcze kilkadziesiąt metrów przed metą jechała na ostatniej pozycji, by w ostatniej chwili wyprzedzić trzy rywalki.

Jedną z nich była pięciokrotna mistrzyni świata Amerykanka Lindsey Jacobellis, która w igrzyskach startowała po raz czwarty, ale nie doczekała się złota. Jedyny medal - srebrny - wywalczyła w Turynie w 2006 roku.

Wyniki snowcrossu kobiet:

finał A
1. Michela Moioli (Włochy)
2. Julia Pereira De Sousa Mabileau (Francja)

brak

Yun Sungbin z Korei Południowej zdobył złoty medal igrzysk olimpijskich w Pjongczangu w rywalizacji skeletonistów. Srebro wywalczył Nikita Triegubow z reprezentacji Olimpijczyków z Rosji, a brąz - Brytyjczyk Dom Parsons. Polacy nie startowali.

PjongCzang 2018: Matthias Mayer najszybszy w supergigancie. "To niezwykły dzień"

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2018 07:22
Austriak Matthias Mayer zdobył złoty medal igrzysk olimpijskich w Pjongczangu w rywalizacji narciarzy alpejskich w supergigancie. Srebro wywalczył Szwajcar Beat Feuz, a brąz - Norweg Kjetil Jansrud. Michał Kłusak nie ukończył swojego przejazdu.