Lato z Radiem 2018

"Lato z radiem" w trasie – Puławy

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2018 12:00
23 czerwca rozpoczęła się kultowa audycja oraz trasa reporterska "Lata z radiem". Dziennikarze radiowej Jedynki odwiedzili już kilkanaście miejscowości – m.in. Suwałki, Niedzicę, Biskupin, Nowe Kawkowo, Bielsko-Białą, Łagów, Busko-Zdrój i Brodnicę Górną. W sobotę (7.07) pojawili się w Puławach.
Audio
Sława Bieńczycka w Puławach
Sława Bieńczycka w PuławachFoto: PR

W Puławach ze słuchaczami spotkała się Sława Bieńczycka. Dziennikarka radiowej Jedynki zajrzała do Świątyni Sybilli - pierwszego muzeum na ziemiach polskich, namówiła słuchaczy na spacer po najpiękniejszym, romantycznym parku pałacowym w Polsce i sprawdziła, co wspólnego z nazwą miasta ma Zawisza Czarny. 

Razem z przewodnikiem Henrykiem Czechem podążała też śladami księżnej Izabeli Czartoryskiej i Bolesława Prusa oraz popłynęła w rejs Wisłą słynną Marzanką w towarzystwie Zbigniewa Mazurka z MOSiR-u. Dla miłośników dwóch kółek nie lada atrakcją była wizyta Józefa Majewskiego ze zwariowanego Muzeum Nietypowych Rowerów. W audycji nie zabrakło także tematów kulinarnych, w tym kuchni słowiańskiej, o której prowadząca porozmawiała z Hanną Lis ze skansenu Kultury Słowian. Hanna Słowian zdradza przepis na barszcz z barszczu, czyli dawną polewkę. Z kolei o kulturze w Puławach, czyli o festiwalu jazzowym, festiwalu bluesowym i koncertach organowych opowiedział Zbigniew Śliwiński - dyrektor Puławskiego Ośrodka Kultury "Dom Chemika".

W Puławach na słuchaczy czekały liczne atrakcje. Dziennikarka "Lata z radiem" pojawiła się na skwerze Niepodległości z wozem satelitarnym, lokując tam studio plenerowe, radiowe koło fortuny i fotobudkę. Za pośrednictwem Mobilnego Centrum Słuchu można też było wykonać bezpłatne badania.

Zapraszamy do wysłuchania.

***

Tytuł audycji: Lato z radiem

Prowadzi: Sława Bieńczycka

Goście: Dominika Rodzoch-Młodkowska (Muzeum Czartoryskich w Puławach), Henryk Czech (przewodnik turystyczny, regionalista), dr Jakub Pachla (Instytut Słuchu w Kajetanach), Leszek Filipowicz (Polskie Radio Dzieciom), Hanna Lis (współautorka książki "Kuchnia Słowian"), Antoni Rękas (dyrektor MOSiR), Zbigniew Mazurek (MOSiR), Józef Majewski (Muzeum Nietypowych Rowerów w Gołębiu), Zbigniew Śliwiński (dyrektor Puławskiego Ośrodka Kultury "Dom Chemika")

Data emisji: 7.07.2018

Godzina emisji: 9.10 - 12.00

abi/ag