X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Lato z Radiem 2018

"Lato z radiem" w trasie – Puławy

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2018 12:00
23 czerwca rozpoczęła się kultowa audycja oraz trasa reporterska "Lata z radiem". Dziennikarze radiowej Jedynki odwiedzili już kilkanaście miejscowości – m.in. Suwałki, Niedzicę, Biskupin, Nowe Kawkowo, Bielsko-Białą, Łagów, Busko-Zdrój i Brodnicę Górną. W sobotę (7.07) pojawili się w Puławach.
Audio
Sława Bieńczycka w Puławach
Sława Bieńczycka w PuławachFoto: PR

W Puławach ze słuchaczami spotkała się Sława Bieńczycka. Dziennikarka radiowej Jedynki zajrzała do Świątyni Sybilli - pierwszego muzeum na ziemiach polskich, namówiła słuchaczy na spacer po najpiękniejszym, romantycznym parku pałacowym w Polsce i sprawdziła, co wspólnego z nazwą miasta ma Zawisza Czarny. 

Razem z przewodnikiem Henrykiem Czechem podążała też śladami księżnej Izabeli Czartoryskiej i Bolesława Prusa oraz popłynęła w rejs Wisłą słynną Marzanką w towarzystwie Zbigniewa Mazurka z MOSiR-u. Dla miłośników dwóch kółek nie lada atrakcją była wizyta Józefa Majewskiego ze zwariowanego Muzeum Nietypowych Rowerów. W audycji nie zabrakło także tematów kulinarnych, w tym kuchni słowiańskiej, o której prowadząca porozmawiała z Hanną Lis ze skansenu Kultury Słowian. Hanna Słowian zdradza przepis na barszcz z barszczu, czyli dawną polewkę. Z kolei o kulturze w Puławach, czyli o festiwalu jazzowym, festiwalu bluesowym i koncertach organowych opowiedział Zbigniew Śliwiński - dyrektor Puławskiego Ośrodka Kultury "Dom Chemika".

W Puławach na słuchaczy czekały liczne atrakcje. Dziennikarka "Lata z radiem" pojawiła się na skwerze Niepodległości z wozem satelitarnym, lokując tam studio plenerowe, radiowe koło fortuny i fotobudkę. Za pośrednictwem Mobilnego Centrum Słuchu można też było wykonać bezpłatne badania.

Zapraszamy do wysłuchania.

***

Tytuł audycji: Lato z radiem

Prowadzi: Sława Bieńczycka

Goście: Dominika Rodzoch-Młodkowska (Muzeum Czartoryskich w Puławach), Henryk Czech (przewodnik turystyczny, regionalista), dr Jakub Pachla (Instytut Słuchu w Kajetanach), Leszek Filipowicz (Polskie Radio Dzieciom), Hanna Lis (współautorka książki "Kuchnia Słowian"), Antoni Rękas (dyrektor MOSiR), Zbigniew Mazurek (MOSiR), Józef Majewski (Muzeum Nietypowych Rowerów w Gołębiu), Zbigniew Śliwiński (dyrektor Puławskiego Ośrodka Kultury "Dom Chemika")

Data emisji: 7.07.2018

Godzina emisji: 9.10 - 12.00

abi/ag