X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Teatr Polskiego Radia 2018

Festiwal "Dwa Teatry". "Dwójka bez słuchowisk nie byłaby sobą"

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2018 17:10
- Słuchowiska to teksty artystycznie dopracowywane, to dzieła albo specjalnie pisane dla radia, albo dla niego przystosowane. Czasami w wersjach awangardowych, z ryzykiem gatunkowym i wykonawczym tworzą charakter programu – mówiła w Dwójce Małgorzata Małaszko-Stasiewicz.
Audio
  • Słuchowiska Dwójki w konkursie Dwóch Teatrów 2018 (Wybieram Dwójkę)
Agata Kulesza podczas nagrania słuchowiska Cudze meble. Aktorka wcieliła się w postać głównej bohaterki sztuki
Agata Kulesza podczas nagrania słuchowiska "Cudze meble". Aktorka wcieliła się w postać głównej bohaterki sztukiFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Dwa Teatry 1200.jpg
XVIII Festiwal "Dwa Teatry" w Dwójce

W audycji "Wybieram Dwójkę" rozmawialiśmy o czterech produkcjach Programu 2 PR, które startują w konkursie na najlepsze słuchowiska XVIII Festiwalu Polskiego Radia i Telewizji Dwa Teatry. W tym roku o miano najlepszych walczą: "Ordonka" i "Dzień, w którym umarł Prokofiew" w reżyserii Dariusza Błaszczyka, "Cudze meble" w reżyserii Wawrzyńca Kostrzewskiego i "Toccata C-dur" Antoniego Libery.

- Słuchowisko, to taka forma artystyczna, w której mieści się zarówno klasyka, jak i debiutanci. Reżyserzy, których zapraszamy do realizacji słuchowisk nie zawsze wywodzą się z radia i jest to dla nich wielkie wyzwanie. Muszą przecież zmierzyć się z materią, w której nie ma obrazu, sceny i scenografii. Wielu z nich zakochuje się w tym świecie i zostaje w nim z pożytkiem dla słuchaczy - powiedziała dyrektor Programu 2 Polskiego Radia.

O czym opowiadają słuchowiska Programu 2 PR, które staną w szranki podczas festwialu Dwa Teatry? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji. 

***

Rozmawiała: Justyna Piernik

Gość: Małgorzata Małaszko-Stasiewicz (dyrektor Programu 2 Polskiego Radia)

Data emisji: 29.06.2018

Godzina emisji: 16.30

Materiał został wyemitowany w audycji Wybieram Dwójkę.

mko/bch