Teatr Polskiego Radia

Stary wróbel

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2020 08:00
14 marca o godzinie 21:00 zapraszamy do radiowej Jedynki na premierowe słuchowisko Marcina Trońskiego "Stary wróbel" w  reżyserii autora.
Kadr z nagrania słuchowiska Stary wróbel
Kadr z nagrania słuchowiska "Stary wróbel"Foto: M. Rebzda

“Stary wróbel”, tak mówi o sobie 94 letni, emerytowany oficer wywiadu cywilnego, który pracę zawodową zaczął w PRL-u. Poznajemy go na szkoleniu, jeszcze na warszawskim Ksawerowie, w latach pięćdziesiątych. Towarzyszmy mu w punktach zwrotnych jego szpiegowskiego życia. Miał dwa cele, które udało mu się osiągnąć, pracować dla rozwoju Polski i dla bezpieczeństwa swojej rodziny. Oba udało mu się osiągnąć. Jest doceniony przez najbliższych, ale czy doceniła go ojczyzna dla której ryzykował długoletnim więzieniem, a nawet życiem? Warto posłuchać co ma do powiedzenia tytułowy bohater zagrany znakomicie przez Stanisława Brudnego, który 16 maja kończy 90 lat.

 

Marcin Troński "Stary wróbel"

Reżyseria:  Marcin Troński

Realizacja akustyczna: Andrzej Brzoska

Opracowanie muzyczne: Marian Szałkowski


Obsada:

Łukasz Lewandowski, Damian Damięcki, Stanisław Brudny, Marta Wierzbicka, Piotr Miazga, Marcin Troński, Jan Jankowski, Lucyna Malec, Adam Serowaniec, Rafał Zawierucha, Miriam Aleksandrowicz, Janusz R. Nowicki, Kazimierz Kaczor, Krzysztof Wakuliński,