Konkurs Chopinowski 2018

Konkurs Chopinowski 2018. Werdykt zaskoczył komentatorów

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2018 13:40
- Gdy usłyszałem nazwiska finalistów, na chwilę odebrało mi głos - mówił dziennikarz Dwójki Andrzej Sułek, który wziął udział w dyskusji na temat półfinałowych rozstrzygnięć Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych.
Audio
  • Omówieniu wyników półfinału Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych (Letni festiwal muzyczny/Dwójka)
Obrady jury Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych
Obrady jury Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach HistorycznychFoto: W. Grzędziński/NIFC

finaliści 1200.jpg
Znamy wyniki II etapu Konkursu Chopinowskiego

- Oczekiwałem, że otrzymamy spójny komunikat na temat tego, co było słychać z estrady, że np. jury wybiera pianistów, którzy doskonale rozumieją specyfikę instrumentów historycznych i realizują chopinowski idiom, albo wybierają pianistów, którzy niezależnie od tego, na czym grają, mają fantastyczną osobowość i porywają - komentował Andrzej Sułek. Jego zdaniem na podstawie szóstki pianistów zakwalifikowanych do finału nie da się wysnuć deinicji tego, kim powinien być laureat Konkursu.

W podobnym tonie wypowiadali się pozostali uczestnicy Dwójkowej dyskusji, którzy zwracali uwagę na uczestników konkursu niesłusznie ich zdaniem pozbawionych udziału w finale. Przy okazji Andrzej Sułek przewrotnie wskazał największego wygranego I odsłony Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych.

***

Tytuł audycji: Letni festiwal muzyczny

Prowadził: Andrzej Sułek

Goście: Benjamin Vogel (muzykolog), Kacper Miklaszewski (dziennikarz muzyczny), Róża Światczyńska (dziennikarka Dwójki), Marek Bracha (pianista)

Data emisji: 10.09.2018

Godzina emisji: 21.00

bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak