X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Programów Katolickich

Znaki wiary

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2011 15:00
Blaszane symbole i święte szkaplerze kryją w sobie tajemnicę znaną tylko Bogu.
Audio

Możemy się o tym przekonać zaglądając do albumu ojca Eustachego Rakoczego pt. „Znak Ojczyzny. Jasnogórski Ryngraf w polskiej tradycji rycersko-żołnierskiej”. Autor przedstawia ryngraf jako świadka czasów II wojny światowej i trudnego zmagania narodu o chrześcijański znak trwania w wierze ojców w latach totalitaryzmu komunistycznego.

Z o. Eustachym Rakoczym, paulinem, autorem albumu, rozmawia Ewa Makulec.

W grudniu 1905 roku Polska po raz pierwszy  otrzymała Nagrodę Nobla. Przyznano ją w dziedzinie literatury wybitnemu pisarzowi Henrykowi Sienkiewiczowi. Określa się go mianem twórcy stojącego na straży wartości chrześcijańskich i wiary katolickiej.

Czy postawa ta widoczna jest zarówno w najbardziej znanych historycznych dziełach, jak również we współczesnym pisarzowi, kontrowersyjnym utworze „Bez Dogmatu”? Opowiada prof. Lech Ludorowski - prezes Towarzystwa im. Henryka Sienkiewicza.

Autorka: Małgorzata Glabisz-Pniewska

 

Niedziela, 18 grudnia, godz. 6.30

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak