X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Programów Katolickich

Gałązka świerkowa

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2012 12:00
Słowem można malować krajobrazy – „ołtarze przyrody niezwykle bogate” - które coraz trudniej dostrzec
Audio
Gałązka świerkowa
Foto: sxc.hu

Słowa są dla człowieka ogromnym darem – pisze we wstępie do tej książeczki ks. Piotr Buczkowski. – Dzięki nim nie jest osamotniony i ma możliwość nawiązania więzi zarówno z drugą osobą, jak i z Bogiem. Słowa dają możliwość uchylenia przed światem tego, co drzemie w duszy”. Jako duszpasterz niewidomych Ksiądz Buczkowski zwraca też uwagę, jak ważne jest słowo dla osób tracących wzrok. Bo słowem można malować krajobrazy – „ołtarze przyrody niezwykle bogate” - które coraz trudniej dostrzec.

Trzymam więc w ręku ten tomik poezji, „Słowa jak gołębie”, autor: Pan Maksymilian Bart – Kozłowski. I szukam w nim tego słowa na dziś. Bo mamy przed sobą dni szczególne, przecież to już jutro w nocy „Słowo stanie się Ciałem i zamieszka między nami”. Więc przed tymi wielkimi wydarzeniami może fragmenty wiersza „Nocne rozmyślanie”, sama je zestawiłam – przepraszam Autora za tę dowolność, ale tak gra w mojej duszy.

Wiem nie ma ciszy

To tylko złudzenie

Że bezszelestnie ślizga się wąż

I nigdzie nie ma ofiary

Miejsca ani godziny zdarzeń

Nie chcę policzyć ani odnaleźć (…)

A miało być otwarte morze

I poranki z amarantem (…)

Czy zauważyli Państwo, jak wiele osób pisze dziś wiersze? Nawet przez moje redakcyjne biurko przeszło już wiele tomików, zeszytów, kartek z wierszami. I naprawdę są niezłe – jak mawiają Anglicy. W tym przedświątecznym nastroju proponuję jeszcze jedną zwrotkę z wiersza Pana Maksymiliana: „Jest taka chwila”

(…)Jest taka chwila

Że drzwi otwierają się na oścież

Stół nakrywamy białym obrusem

A na nim gałązka świerkowa (…) Ciiiiii….

Elżbieta Nowak

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak