X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
RCKL

Muzyka ujgurska kontra chiński rząd

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2019 06:30
W "Folk Expressie" przyjrzeliśmy się ujgurskiej muzyce, która jak się okazuje, bywa również pretekstem do dyskryminacji.   
Audio
  • Prześladowana muzyka ujgurska (Dwójka/Folk Express)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

W poprzedzającej "Folk Express" "Światowej niedzieli" poruszyliśmy temat Tybetu. Magda Tejchma poświęciła jednak swą uwagę innemu ważnemu i spornemu autonomicznemu regionowi Chińskiej Republiki Ludowej.

Region Xinjiang zamieszkiwany jest przez Ujgurów, ludność pochodzenia tureckiego, w przeważającej większości wyznających Islam, a kulturą zbliżonych do ludów Azji Centralnej. W ciągu ostatnich kilku miesięcy o Ujgurach i Xinjiangu zrobiło się nieco głośniej, za sprawą nagłośnienia polityki chińskiego rządu, prześladującej tę mniejszość. 

Czym jest podstawa ujgurskiej muzyki: On Iki Muqam? ​Kim są śpiewacy Abdurehim Heyit (przebywający obecnie w chińskim więzieniu o zaostrzonym rygorze) i Ömärjan Alim? O czym jest mowa w tekstach pieśni poety Abdurehima Ötküra? Jaki jest związek Ujgurów z Turkami, ludami tureckimi i ich muzyką? Dlaczego właściwie Ujgurzy są w Chinach prześladowani i jaką rolę odgrywają w tym pieśniarze? 

O  tym wszystkim można posłuchać naszej audycji. Zapraszamy.

***

Tytuł audycjiFolk Express

Prowadziła:  Magdalena Tejchma

Data emisji: 10.03.2019

Godzina emisji: 15.30

gs