X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
RCKL

Z wizytą w pszczelim domu

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2019 14:18
- Znajomy mojej mamy zaproponował, że zaprosi mnie do pasieki. Na początku trochę mnie to zaintrygowało, zacząłem chodzić tam coraz częściej. W wieku 17 lat postanowiłem, że chciałbym związać się z pszczelarstwem - mówił w "Cudowytwórcach" Wojciech Kotlicki.
Audio
  • Wojciech Kotlicki tłumaczy tajniki pszczelarstwa (Dwójka/Cudowytwórcy)
Pszczoły z pasieki Wojciecha Kotlickiego.
Pszczoły z pasieki Wojciecha Kotlickiego.Foto: Patrycja Zisch PR

Jak tłumaczył gość spotkania, zanim ludzie zaczęli zajmować się bartnictwem, prowadzili po prostu polowania na pszczoły. - Wyszukiwali w lasach czy jamach rojów pszczół i wyciągali miód, nie dbając o to, co stanie się z owadami. Dopiero potem przeszli do bardziej racjonalnej gospodarki pszczelarskiej i zaczęli inaczej korzystać z pracy pszczół. Tak powstało pszczelarstwo.

Wojciech Kotlicki swój pierwszy rój dostał, mając 18 lat. - Kiedy postanowiłem, że zajmę się pszczelarstwem, zacząłem chodzić na naukę do pszczelarza - mówił, opowiadając przy tym, na czym polega ta praca, ile pszczół może zamieszkiwać pasiekę, na czym polega zbieranie innych oprócz miodu produktów pszczelich i radził, co trzeba zrobić, aby pszczoły pszczelarza nie żądliły. 

***

Tytuł audycji: Cudowytwórcy

Rozmawiała: Patrycja Zisch

Gość: Wojciech Kotlicki (pszczelarz)

Data emisji: 19.10.2019

Godzina emisji: 8.50

at