Radiowe Centrum Kultury Ludowej

Krzysztof Moszczyński: jesteśmy odizolowani, ale jednak razem

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2020 09:00
- Czuję się trochę wyizolowany, bo przebywam w Holandii od trzech miesięcy. Szukamy więc kontaktu internetowego ze sobą, dzięki temu możemy się ze sobą jakoś spotkać, mieć kontakt - mówił w audycji członek Kapeli ZPiT Dobroń.
Audio
  • Rozmowa z Krzysztofem Moszczyńskim z Kapeli ZPiT Dobroń (Jedynka/Etnowieści)
  • "Kwarantannowa kapela Polka Zośka", Kapela ZPiT Dobroń
Krzysztof Moszczyński, Gabriela Fogel, Paweł Miller, Michalina Rzepkowska, Hanna Łubisz, Anna Moszczyńska, Szymon Mońka (Kapela Zespołu Pieśni i Tańca Dobroń)
Krzysztof Moszczyński, Gabriela Fogel, Paweł Miller, Michalina Rzepkowska, Hanna Łubisz, Anna Moszczyńska, Szymon Mońka (Kapela Zespołu Pieśni i Tańca Dobroń)Foto: mat. pras.

Krzysztof Moszczyński przyznał, że pomysł nagrywania utworów online wyszedł od kierownika Kapeli, Szymona, i wszyscy jej członkowie chętni go podchwycili. - Polka idealnie się wpasowała, jak na nasz pierwszy utwór w ten sposób nagrany i udostępniony. Wyzwaniem było dla nas jednak granie przez internet - tłumaczył muzyk, który razem z przyjaciółmi z zespołu walczył na początku z trudnościami technicznymi, związanymi ze skomplikowanym przecież procesem tworzenia muzyki.

- Wyszło nam to nieoczekiwanie dobrze, nie spodziewaliśmy się, że tak bardzo nam się to spodoba - mówił Moszczyński, zapraszając do słuchania muzyki Kapeli ZPiT Dobroń w sieci.

WSZYSTKIE WYWIADY DOSTĘPNE SĄ W BOKSIE #FOLKWODOMU

***

Rozmawiała: Patrycja Zisch

Data emisji: 8.05.2020

Godzina misji: 5.20

Wyemitowano w audycji "Etnowieści".