X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Historia

90. rocznica urodzin Anny Walentynowicz - serwis specjalny

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2019 06:00
Na stronie www.annawalentynowicz.polskieradio24.pl prezentujemy sylwetkę niezwykłej kobiety – tej, w obronie której zastrajkowali robotnicy Stoczni Gdańskiej w sierpniu 1980 roku. Ten strajk był – jak sama podkreślała – iskrą, która na Wybrzeżu, a niedługo później w całej Polsce, rozpoczęła falę robotniczych protestów, dając początek "Solidarności".
Strona główna serwisu specjalnego o Annie Walentynowicz w 90. rocznicę urodzin
Strona główna serwisu specjalnego o Annie Walentynowicz w 90. rocznicę urodzinFoto: PR/Grzegorz Lipiński

Pod adresem www.annawalentynowicz.polskieradio24.pl przedstawiamy kolejne etapy życia działaczki Wolnych Związków Zawodowych Wybrzeża, ikony "Solidarności", której całe życie było walką z niesprawiedliwością, walką o godność ludzi pracy, walką z prześladowaniem, szykanami i represjami komunistycznej bezpieki, w końcu walką o prawdę.

Sięgamy do Archiwum Polskiego Radia i Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa i oddajemy głos Annie Walentynowicz. Publikujemy archiwalne nagrania rozmów z bohaterką "Solidarności".

Przed naszą kamerą mówią o niej najbliżsi i przyjaciele - Janusz Walentynowicz, syn Anny Walentynowicz, Anna Baszanowska i Krzysztof Wyszkowski. O prześladowaniach komunistycznej bezpieki mówi prof. Sławomir Cenckiewicz, autor książki „Anna Solidarność”. Prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Jarosław Szarek odpowiada na pytanie, dlaczego Anna Walentynowicz powinna na stałe znajdować się w podręcznikach historii.

Skromna suwnicowa, praprzyczyna powstania "Solidarności", w końcu Anna Solidarność i Dama Orderu Orła Białego, której śmierć, w zestawieniu z kolejami jej życia, jest symboliczna. Anna Walentynowicz zginęła w katastrofie prezydenckiego samolotu 10 kwietnia 2010 roku, wraz ze swoim przyjacielem prezydentem Lechem Kaczyńskim i 94 osobami na pokładzie.

im

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak