X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Historia

Osadczuk do Giedroycia, Giedroyc do Osadczuka

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2011 17:15
Prezentujemy Państwu niewielką część niezwykłej korespondencji, która dokumentuje wieloletnią przyjaźń i współpracę Redaktora Jerzego Gieroycia ze zmarłym niedawno prof. Bohdanem Osadczukiem.
Audio

Ta znajomość, a potem przyjaźń trwały blisko 50 lat. Historia ich kontaktów sięga 1950 roku, kiedy obaj uczestniczyli w berlińskim antykomunistycznym Kongresie Wolności i Kultury. W wyniku tego spotkania Bohdan Osadczuk zaczął wydawać niemieckojęzyczny biuletyn informacyjny "Głosy na temat kwestii Europy Wschodniej", finansowany przez Instytut Literacki w Paryżu. Od tego czasu Bohdan Osadczuk współpracował z paryską "Kulturą".

Listy prezentujemy dzięki uprzejmości dyrekcji  Instytutu Literackiego w Paryżu, a można je znaleźć w GALERII.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak