X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Ukraina: ostatni dzień parlamentarnej kampanii wyborczej

19.07.2019 11:08
Na Ukrainie dziś ostatni dzień kampanii przed przedterminowymi niedzielnymi wyborami parlamentarnymi. Niekwestionowanym liderem jest partia Sługa Narodu nowego ukraińskiego prezydenta Wołodymyra Zełenskiego. Eksperci wskazują, że obecna kampania była tak naprawdę kontynuacją niedawnej kampanii prezydenckiej.
Audio
  • Eksperci wskazują, że obecna kampania była tak naprawdę kontynuacją niedawnej kampanii prezydenckiej. Relacja Pawła Buszko (IAR)
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski
Prezydent Ukrainy Wołodymyr ZełenskiShutterstock/ Sergei Chuzavkov

Kiedy po wybraniu na prezydenta Ukrainy Wołodymyr Zełenski rozwiązał parlament i wyznaczył nowe wybory wielu ekspertów podkreślało, że chce on w ten sposób przełożyć swoją popularność na wyniki partii Sługa Narodu. W dużej mierze mu się udało, bo partia nowego prezydenta w sondażach uzyskuje niemal 50 proc. poparcia.

Jak wskazuje politolog Wołodymyr Fesenko - również kampanie prezydencka i obecna - parlamentarna były podobne. Jak podkreśla, w rozmowie z Polskim Radiem- nawet główne hasło "Prezydent - Sługa Narodu" zostało zmienione na "Deputowany - Sługa Narodu". Jak dodaje, w kampanii parlamentarnej zostawiono tę samą symbolikę, co w prezydenckiej.

Drugie miejsce w sondażach z wynikiem około 12 procent zajmuje prorosyjska Opozycyjna Platforma. Do parlamentu według badań wejdą też Europejska Solidarność byłego prezydenta Wiktora Poroszenki, Batkiwszczyna byłej premier Julii Tymoszenko, a także nowa partia Hołos znanego rockmana Swiatosława Wakarczuka.

W niedzielę - połowę 450 osobowego parlamentu Ukraińcy wybiorą z list partyjnych, a połowę z okręgów jednomandatowych. Jutro na Ukrainie będzie obowiązywała cisza wyborcza. 

IAR/dad