X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Paweł Mucha o wizycie Donalda Trumpa w Polsce: będzie przemówienie prezydenta USA

13.08.2019 11:32
- Szczególnie dobre osobiste relacje prezydentów Andrzeja Dudy i Donalda Trumpa wzmacniają pozycję naszego kraju - powiedział wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha w Polskim Radiu 24. Minister zapowiedział wystąpienie prezydenta USA Donalda Trumpa w Polsce.
Audio
  • Paweł Mucha zapowiedział przemówienie Donalda Trumpa w Polsce (IAR)
Paweł Mucha
Paweł MuchaGrzegorz Jakubowski/KPRP

Minister w Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha powiedział, że 2 września - podczas wizyty Donalda Trumpa w Polsce - można spodziewać się wystąpienia prezydenta Stanów Zjednoczonych. Amerykański przywódca będzie gościł w naszym kraju od 31 sierpnia do 2 września i weźmie udział w uroczystościach z okazji 80. rocznicy rozpoczęcia drugiej wojny światowej.

W Polskim Radiu 24 Paweł Mucha podkreślił, że przemówienie prezydenta USA nie odbędzie się w Warszawie, ale w jednym z miejsc, w których stacjonują amerykańscy żołnierze.

Zdaniem Pawła Muchy zbliżająca się wizyta Donalda Trumpa w Polsce to kolejny dowód na to, że relacje polsko-amerykańskie nigdy przedtem nie były tak intensywne - zwłaszcza na poziomie głów państwa. Zaznaczył, że ogromną rolę w procesie umacniania współpracy odegrał prezydent Andrzej Duda.

Gość Polskiego Radia 24 dodał, że Polska jest rzecznikiem współpracy transatlantyckiej całej Europy Środkowo-Wschodniej.

- Szczególnie dobre osobiste relacje prezydentów Andrzeja Dudy i Donalda Trumpa wzmacniają pozycję naszego kraju. Myślę, że wiele państw patrzy na te relacje ze wskazaniem, że są one bardzo bliskie. To przynosi wiele korzyści dla Polski: w sferze energetycznej, gospodarczej i w sferze bezpieczeństwa - powiedział wiceszef Kancelarii Prezydenta.

IAR/PAP/dad