X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Donald Trump w Polsce

J. Guzy: powód nieobecności prezydenta Trumpa to nie wymówka

– Przecież wizyta prezydenta Trumpa została przełożona, a nie odwołana. To najważniejszy element całej tej sytuacji – powiedział prof. Grzegorz Górski z KUL. – Nie możemy pomniejszać znaczenia wiceprezydenta Pence’a, który zastąpi Donalda Trumpa – zauważył amerykanista dr Marek Kawa. – Ze strony USA do ostatniej chwili trwały przygotowania do wizyty – dodał Jarosław Guzy, ekspert ds. międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Donald Trump Donald Trump w Polsce USA Stany Zjednoczone Mike Pence II wojna światowa Ameryka

"Wizyta D. Trumpa nie została odwołana, tylko przełożona". Komentarze polityków

– Ta wizyta nie została odwołana, tylko przełożona. Prezydent Donald Trump przekazał to w rozmowie telefonicznej prezydentowi Andrzejowi Dudzie. To istotny gest - mówił na antenie Jedynki Krzysztof Lipiec (PiS). Z kolei Andrzej Czerwiński (PO) stwierdził, że ta decyzja spowodowała "pęknięcie balonika".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Donald Trump Andrzej Duda Stany Zjednoczone USA Andrzej Czerwiński Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska Donald Trump w Polsce Antoni Trzmiel

S. Szynkowski vel Sęk: wiceprezydent USA zna polskie kwestie

- W rozmowie telefonicznej Donald Trump przeprosił i wyraził ubolewanie, że z powodu możliwych tragicznych skutków huraganu "Dorian" nie może być w Polsce. Oczywiście rozumiemy to i mamy nadzieję, że ten huragan nie wyrządzi na Florydzie poważnych szkód - powiedział w Polskim Radiu 24 Szymon Szynkowski vel Sęk, wiceminister spraw zagranicznych. 
Zobacz więcej na temat:  USA Donald Trump w Polsce Janusz Wojciechowski Unia Europejska Polityka zagraniczna Polski II wojna światowa rolnictwo

"Debata poranka". Odwołana wizyta Donalda Trumpa

- Zasmucające jest to, że są publicyści wypowiadający się z radością o tym, że Donald Trump nie przyjedzie do Polski. On nie przyjeżdża do PiS i polskiego rządu. Miał przyjechać i mam nadzieję, że jeszcze przyjedzie do Polski i Polaków - powiedział w Polskim Radiu 24 Sławomir Jastrzębowski. Gośćmi "Debaty poranka" byli także Dawid Wildstein z TVP i Piotr Cywiński z tygodnika "Sieci".
Zobacz więcej na temat:  USA Donald Trump Donald Trump w Polsce Warszawa Wisła zanieczyszczenie Rafał Trzaskowski opozycja Prawo i Sprawiedliwość

E. Witek: Polacy oczekiwali wizyty D. Trumpa w Polsce

- Wielu Polaków i amerykańskich żołnierzy stacjonujących w Polsce oczekiwało przyjazdu prezydenta USA Donalda Trumpa do Polski - powiedziała w piątek marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Zwracała uwagę, że amerykański przywódca nie odwołał wizyty w Polsce "w ogóle", tylko w tym terminie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Elżbieta Witek Donald Trump USA polityka zagraniczna USA Polityka zagraniczna Polski Donald Trump w Polsce

A. Macierewicz: sojusz polsko-amerykański ratuje Europę

- Andrzej Duda na miejscu Donalda Trumpa z pewnością zrobiłby to samo. Przypomnijmy, że prezydent USA jest jednocześnie szefem rządu i stąd zapewne takie rozstrzygnięcie. Cała delegacja amerykańska będzie za to w Warszawie i program będzie zrealizowany, więc tutaj nic się nie zmienia - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Antoni Macierewicz, poseł Prawa i Sprawiedliwości, były szef MON.
Zobacz więcej na temat:  USA Rosja Chiny Donald Trump w Polsce Prawo i Sprawiedliwość Andrzej Duda Platforma Obywatelska Antoni Macierewicz Michał Rachoń wojsko

Prof. W. Paruch: opozycja upolitycznia dosłownie wszystko

- Opozycja po 2015 r. zaczęła upolityczniać wszystko, nawet odstrzał dzików czy kornika drukarza. Wielu ludzi nie traktuje już tego poważnie. Dokładnie te same media z każdego zjawiska próbują robić aferę polityczną - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 prof. Waldemar Paruch, szef Centrum Analiz Strategicznych.
Zobacz więcej na temat:  opozycja Andrzej Duda Donald Trump w Polsce Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska Ministerstwo Sprawiedliwości polityka Stanisław Janecki Jarosław Kaczyński

Dr Bartosiak o sojuszu z USA: tradycyjnie szukamy mocarstwa zewnętrznego

– Tradycyjnie szukamy mocarstwa zewnętrznego: Francji, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych… Zwłaszcza, że USA stworzyły ten świat 30 lat temu. Widać tę supremację amerykańską. Nasza klasa polityczna uważa, że to jest dobra opcja – mówił na antenie Trójki ekspert ds. geopolityki dr Jacek Bartosiak.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Stany Zjednoczone Donald Trump USA Andrzej Duda Donald Trump w Polsce

"Debata poranka". Przed wizytą Donalda Trumpa w Polsce

O planowanej wizycie Donalda Trumpa w Polsce, liście ambasadorów RP do prezydenta USA w tej sprawie i o uchwalonym przez rząd budżecie Polski na rok 2020 rozmawiali goście audycji "Debata poranka": Mateusz Kosiński z portalu Tygodnika Solidarność, Krzysztof Karnkowski z Gazety Polskiej Codziennie oraz Zbigniew Parafianowicz z Dziennika Gazeta Prawna.
Zobacz więcej na temat:  Donald Trump w Polsce USA budżet Polski wizy do USA Eliza Olczyk polityka