X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Szefowie MSZ Polski i Hiszpanii o przyszłości UE i wzajemnej współpracy

30.08.2019 22:25
Dwustronna współpraca, przyszłość Unii Europejskiej oraz polityka wschodnia - to najważniejsze tematy, jakie omówili w Warszawie szefowie MSZ Polski i Hiszpanii
Audio
  • Minister Jacek Czaputowicz podkreślił na konferencji prasowej, że Polska i Hiszpania utrzymują stosunki dyplomatyczne od stu lat [posłuchaj]
Relacje polsko-hiszpańskie
Relacje polsko-hiszpańskieTymon Markowski/MSZ, źródło: twitter/MSZ

Minister Jacek Czaputowicz podkreślił na konferencji prasowej, że Polska i Hiszpania utrzymują stosunki dyplomatyczne od stu lat. Zaznaczył, że w trakcie dzisiejszych rozmów nakreślono plan zacieśniania współpracy dwustronnej w wielu dziedzinach.

Jacek Czaputowicz dodał, że niedługo nasi żołnierze rozpoczną służbę z Hiszpanami w Libanie w ramach misji ONZ. W trakcie spotkania omówiono też zagadnienia związane z przyszłością Unii Europejskiej i wyzwaniem dla wspólnoty, jaką będzie brexit. 

Szef hiszpańskiej dyplomacji Josep Borrell powiedział, że Wielka Brytania podtrzymuje swoje stanowisko o wyjściu z Unii 31 października: "Nie wiemy, czy do tego dnia uda się znaleźć jakieś inne rozwiązanie, a nie twardy brexit. W tej chwili Brytyjczycy podtrzymują swoją decyzję o wyjściu z Unii. Moim zdaniem z każdym dniem będzie coraz trudniej znaleźć kompromis w tej sprawie."

Szef hiszpańskiej dyplomacji dodał, że Polska i Hiszpania będą wspólnie działać na rzecz zachowania jedności Unii Europejskiej. Josep Borrell poinformował również, że będzie uczestniczył w obchodach 80. rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej w Warszawie. 

Josep Borrell jest kandydatem na Wysokiego Przedstawiciela Unii Europejskiej do spraw Zagranicznych i Polityki Bezpieczeństwa. Jego kandydaturę popiera polski rząd. 

IAR/ks

Zobacz więcej na temat: dyplomacja Hiszpania MSZ