X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Apel o większą aktywność instytucji UE. Prezydenci Polski i Litwy o walce z koronawirusem

15.03.2020 17:08
- Sytuacja związana z epidemią koronawirusa i działaniami Polski i Litwy w celu jej powstrzymywania i walki z jej skutkami były tematami rozmowy prezydentów Andrzeja Dudy i Gitanasa Nausedy - poinformował szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski.
Andrzej Duda
Andrzej Duda PAP/Mateusz Marek

Krzysztof Szczerski przekazał, że prezydenci Andrzej Duda i Gitanasa Nauseda uznali, że dla obu krajów sytuacja dotycząca epidemii koronawirusa jest poważna i "wymaga wielkiej odpowiedzialności i dyscypliny w działaniu". Prezydenci zaapelowali też "o solidarność narodów europejskich w tej sytuacji oraz o większą aktywność instytucji Unii Europejskiej". Jak zaznaczył szef gabinetu prezydenta RP, obaj przywódcy omówili też sytuację na polsko-litewskich przejściach granicznych związaną z wprowadzonymi zakazami przepływu osób.

Zamknięte granice

Szczerski poinformował, że w najbliższych dniach prezydent Andrzej Duda planuje podobne rozmowy także z innymi przywódcami państw regionu.

Od północy w niedzielę tymczasowo zamknięte są granice Polski dla osób chcących dotrzeć zarówno drogą lotniczą, lądową, jak i morską; granice będą zamknięte dla przyjeżdżających cudzoziemców, a wracający Polacy będą musieli poddać się kwarantannie. W Polsce będą mogły lądować tylko loty czarterowe.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w niedzielę o siedmiu nowych przypadkach zakażenia koronawirusem; zakażenie potwierdzono dotychczas u 119 osób, z których trzy zmarły.


IAR/PAP/PR24/dad