X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Szef MSZ: w relacjach z Chinami Unia Europejska musi mówić jednym głosem

30.05.2020 09:26
- Opowiadamy się za utrzymaniem przez Chiny i przestrzeganiem zobowiązań międzynarodowych - powiedział minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz. Podczas wideokonferencji szefów MSZ państw UE zaznaczył, że Chiny to ważny partner i w wielu przypadkach strategiczny rywal Wspólnoty, a rosnące znaczenie tego kraju w wymiarze globalnym wymaga większej jedności.
Audio
  • Szef MSZ: opowiadamy się za przestrzeganiem przez Chiny zobowiązań międzynarodowych (IAR)
  • Jacek Czaputowicz: jesteśmy zainteresowani stabilizacją w Afganistanie, sytuacja w kraju rezonuje na UE (IAR)
Szef MSZ Jacek Czaputowicz
Szef MSZ Jacek CzaputowiczPAP/Leszek Szymański

Szef polskiej dyplomacji zwrócił uwagę, że rosnące znaczenie Chin w wymiarze globalnym wymaga "większej jedności" UE i przypomniał, że przedstawione przez Polskę w czerwcu 2019 r. propozycje zasad współpracy UE z Chinami, obejmują m.in. "zapewnienie przejrzystości i koordynacji UE w odniesieniu do Chin, znaczenie relacji transatlantyckich w budowaniu relacji z Pekinem, czy poszukiwanie równowagi między pragmatycznym podejściem a ochroną wspólnych wartości".

Jak przekazał Jacek Czaputowicz, ministrowie uzgodnili też tekst oświadczenia wyrażającego zaniepokojenie działaniami Chin podważającymi międzynarodowe zobowiązania dotyczące statusu Hongkongu.

- Opowiadamy się za utrzymaniem przez Chiny i przestrzeganiem zobowiązań międzynarodowych. W tym konkretnym przypadku dotyczy to zasady "jednego państwa, dwóch systemów" zgodnie z porozumieniem Chiny-Zjednoczone Królestwo z 1984 roku - mówił szef polskiej dyplomacji.

Tematem wideokonferencji była też sytuacja w Afganistanie. Jak przekazał minister Jacek Czaputowicz, szefowie resortów dyplomacji z zadowoleniem przyjęli porozumienie między prezydentem Aszrafem Ghanim a przewodniczącym Wysokiej Rady do spraw Pojednania Narodowego, doktorem Abdullahem Abdullahem.

Jak mówił minister spraw zagranicznych, to pozytywny rozwój sytuacji. Wyjaśnił, że stwarza to pewne podstawy do rozwoju państwa, współpracy i zapewnienia stabilności. Jak dodał, Polska jest zainteresowana stabilizacją w Afganistanie, ponieważ sytuacja w tym państwie oddziałuje na region, a także pośrednio na Unię Europejską - jest to związane z zagrożeniem terrorystycznym za strony talibów oraz z ewentualną presją migracyjną.

Szef polskiej dyplomacji przypomniał o zaangażowaniu Polski w działania na rzecz stabilizacji sytuacji w Afganistanie, także poprzez udział Polskiego Kontyngentu Wojskowego. Jak mówił Jacek Czaputowicz, ministrowie chcieliby osobiście spotkać się na kolejnej konferencji. Szansą na to może być planowana na czerwiec Rada do spraw Zagranicznych w Luksemburgu.


IAR/PAP/dad