X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Polscy dyplomaci liczą na umowę ws. brexitu. "Leży w interesie Polski"

23.11.2020 15:00
Polscy dyplomaci w Brukseli liczą, że negocjacje UE z Wielką Brytanią ws. umowy po brexicie zakończą się sukcesem, choć podkreślają, że zostało na to mało czasu. "Umowa jest bardzo ważna i leży w interesie Polski" - napisało Stałe Przedstawicielstwo RP przy UE.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneshutterstock/Ivan Marc

"Na negocjacje dotyczące brexitu zostało bardzo mało czasu. (Główny unijny negocjator) Michel Barnier i jego zespół potrzebują naszego wsparcia w tych kluczowych dniach, ponieważ niestrudzenie pracują nad najlepszym możliwym kompromisem, który określi przyszłe relacje między UE a Wielką Brytania. Umowa jest bardzo ważna i leży w interesie Polski" - napisało Stałe Przedstawicielstwo RP na Twitterze.

Wcześniej w poniedziałek Barnier poinformował, że w rozmowach z Wielką Brytanią w sprawie umowy po brexicie utrzymują się "zasadnicze rozbieżności", ale obie strony mocno pracują nad osiągnięciem porozumienia.

"Po dyskusjach technicznych w ten weekend negocjacje są dziś kontynuowane online z (głównym brytyjskim negocjatorem) Davidem Frostem i naszymi zespołami. Czasu jest niewiele. Zasadnicze rozbieżności nadal pozostają, ale nadal ciężko pracujemy, aby zawrzeć umowę" - napisał na Twitterze.

Punkty sporne

Jak wielokrotnie wskazywali w ostatnich tygodniach Frost i Barnier, punktami spornymi niezmiennie są rybołówstwo, zasady konkurencji i sposób rozstrzygania przyszłych sporów.

Brak porozumienia przed 31 grudnia 2020 roku, kiedy skończy się okres przejściowy po brexicie, oznacza, że od przyszłego roku handel między Wielką Brytanią a UE będzie odbywał się na ogólnych zasadach Światowej Organizacji Handlu (WTO), czyli będą mogły być stosowane cła, kwoty ilościowe i inne bariery.

Pierwotne plany zakładały, że porozumienie uda się osiągnąć do października, aby był czas na jego ratyfikację. W poprzedni poniedziałek jeden z unijnych dyplomatów, cytowany anonimowo przez Reutersa, zasugerował, że może już być za późno, by udało się ratyfikować ewentualne porozumienie przed końcem roku.

PAP/dad

Szymon Szynkowski vel Sęk: nie planujemy wyjścia z Unii Europejskiej

23.11.2020 09:04
Wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk powiedział w Programie 1 Polskiego Radia, że rząd nie planuje wyjścia Polski z Unii Europejskiej. Według niego mówiący o takich planach politycy opozycji zachowują się wyjątkowo nieodpowiedzialnie.

Niemiecki kardynał: Polska od dawna na celowniku finansowych i politycznych potęg prowadzących dechrystianizację

23.11.2020 10:24
Polska od dawna znajduje się na celowniku finansowych i politycznych potęg prowadzących dechrystianizacyjną kampanię w Europie i Ameryce – stwierdził były prefekt Kongregacji Nauki Wiary Kard. Gerhard Müller w rozmowie z niemiecką agencją Kath.net.

"Nowaja Gazieta": w próbach negowania Katynia pojawiła się nowa jakość

23.11.2020 11:28
Wydarzenia ostatnich miesięcy pokazują nową jakość w kwestii negowania zbrodni katyńskiej - pisze w poniedziałek "Nowaja Gazieta". Niezależna rosyjska gazeta komentuje w ten sposób działania władz Tweru i Rosyjskiego Towarzystwa Wojskowo-Historycznego.