X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Saryusz-Wolski: tak długo jak nie zacznie płynąć gaz przez Nord Stream 2, trzeba zwalczać ten projekt

02.03.2021 08:51
Tak długo jak gaz przez Nord Stream 2 nie zacznie płynąć, trzeba ten projekt zwalczać - powiedział we wtorek europoseł PiS Jacek Saryusz-Wolski. Jak ocenił, Nord Stream 2 szkodzi Europie, ale również wspólnocie transatlantyckiej.
Audio
  • Jacek Saryusz-Wolski m.in. o Nord Stream 2 ("Rozmowa PR24")
Jacek Saryusz-Wolski
Jacek Saryusz-WolskiPR24/DK

- Tak długo jak nie zacznie płynąć gaz przez Nord Stream 2, to trzeba ten projekt zwalczać. Informacje z jednej i drugiej strony (Niemcy i USA - przyp.red.) świadczą o tym, że Niemcy oczekują, a administracja USA szuka takiego rozwiązania, aby uniknąć sankcjonowania za Nord Stream niemieckie podmioty - powiedział europoseł w Polskim Radiu 24.

Budowie gazociągu Nord Stream 2 ostro sprzeciwiają się Polska, Ukraina i państwa bałtyckie, a także USA. Krytycy Nord Stream 2 wskazują, że projekt ten zwiększyłby zależność Europy od rosyjskiego gazu oraz rozszerzyłby wpływ Kremla na politykę europejską. Realizację projektu popierają Niemcy, Austria i kilka innych państw UE.

Waszyngton poinformował pod koniec lutego, że na obecnym etapie Departament Stanu USA nie zdecyduje się na wprowadzenie nowych sankcji przeciwko uczestnikom projektu Nord Stream 2; na listę sankcyjną wpisano jedynie uczestniczącą w budowie rurociągu barkę Fortuna i jej właściciela KWT-Rus.

Saryusz-Wolski: w tej chwili nowych sankcji nie będzie

Zdaniem europosła, w tej chwili jest oczywiste, że nowych sankcji - jak zapowiadał w swojej kampanii nowy prezydent USA Joe Biden - nie będzie. - To zła wiadomość dla Polski, dla krajów tranzytowych tj. Białorusi i Ukrainy - ocenił.

Dodał, że Niemcy "chcą zjeść ciastko i je mieć", czyli chcą uniknąć odpowiedzialności za decyzję, którą podjęły. Podkreślił, że Niemcy przekonywały wszystkich, że jest to komercyjny projekt. Jego zdaniem jednak, jest "to gaz, którego ani Niemcy, ani Europa nie potrzebują".

- To jest projekt, który ma służyć zbliżeniu i realizacji jednego zamysłu geopolitycznego - niemiecko-rosyjskiego, który dzieli. Szkodzi zarówno Europie, ale również wspólnocie transatlantyckiej. Osłabia NATO i UE - powiedział Saryusz-Wolski.

Europoseł zaznaczył też, że sankcją dla Rosji za to, jak jej władze postąpiły z opozycjonistą Aleksiejem Nawalnym byłoby zatrzymanie realizacji Nord Stream 2.- Jedyną sankcją w tej materii, która zrobiłaby wrażenie na Rosji byłoby zatrzymanie Nord Streamu, ale na to ani Niemcy, ani Stany Zjednoczone nie są gotowe - podkreślił.


PAP/PR24/dad

85 lat Polskiego Radia dla Zagranicy. Historia i współczesność

01.03.2021 17:09
Polskie Radio dla Zagranicy świętuje swoje 85. urodziny. Z tej okazji antena Polskiego Radia, nadająca w sześciu językach, zaprasza na specjalne jubileuszowe audycje. 

Już 85 lat Polskie Radio dla Zagranicy przekazuje słuchaczom informacje z kraju i ze świata

01.03.2021 13:45
Zagraniczni korespondenci Polskiego Radia dla Zagranicy docierają do polskich środowisk na Wschodzie, przekazują też wiadomości o polonijnych wydarzeniach zza oceanu. Zapraszamy do wysłuchania refleksji Wojciecha Jankowskiego, Eugeniusza Sało, Piotra Orłowskiego i Kamila Zalewskiego.

Zbigniew Rau: dziedzictwo Żołnierzy Wyklętych łączy nas wszystkich

01.03.2021 16:33
W Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych wyrażamy nasz głęboki szacunek wobec tych, którzy oddali swoje życie za wolność Polski. To dziedzictwo, które łączy nas wszystkich - podkreślił w poniedziałek szef MSZ Zbigniew Rau, który złożył wieniec pod Pomnikiem Ofiar Komunizmu w Łodzi.