X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Putin poddał się samoizolacji. Mógł mieć kontakt z zakażonym koronawirusem

14.09.2021 14:36
Prezydent Rosji poddał się samoizolacji - podało biuro prasowe Kremla. Władimir Putin podjął taką decyzję po tym, gdy wśród jego współpracowników zdiagnozowano przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Rosyjski przywódca poddał się samoizolacji po nocnym spotkaniu z syryjskim dyktatorem Baszarem al-Asadem. Informację przekazał kilka godzin później, w trakcie rozmowy z prezydentem Tadżykistanu Emomali Rahmonem.
Audio
  • Prezydent Rosji poddał się samoizolacji - podało biuro prasowe Kremla. Materiał Macieja Jastrzębskiego (IAR)
Władimir Putin
Władimir PutinPAP/EPA/YURI KOCHETKOV

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow przekazał dziennikarzom, że Władimir Putin jest zdrowy i czuje się dobrze. - Samoizolacja nie będzie miała wpływu na pracę prezydenta - dodał kremlowski urzędnik. Rosyjskie media podały, że Władimir Putin nie weźmie osobiście udziału w zaplanowanych spotkaniach, ale połączy się z ich uczestnikami zdalnie. Chodzi między innymi o posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym oraz rozmowy szefów państw należących do Szanghajskiej Organizacji Współpracy. 

Portal "Meduza" przypomniał, że Władimir Putin od początku pandemii koronawirusa zachowuje daleko idącą ostrożność. Większość osób, z którymi się spotyka, przed wizytą przebywa na kwarantannie. Minionej doby w Rosji wykryto 18 tysięcy nowych przypadków zakażenia koronawirusem. W tym czasie lekarze stwierdzili 800 zgonów pacjentów chorych na Covid-19.

IAR/dad

Muzeum Narodowe odzyskało cenny obraz - "Pod brzozami" Alberta Edelfelta

14.09.2021 14:00
Muzeum Narodowe w Warszawie odzyskało zaginiony podczas drugiej wojny światowej cenny obraz fińskiego malarza Alberta Edelfelta. Obraz olejny "Pod brzozami/Dzieci w lesie brzozowym nad fiordem Haiko" z 1882 roku przez kilkadziesiąt lat przeleżał na strychu drewnianego domu w Łodzi. Prywatni posiadacze obrazu sprawdzili jego historię i postanowili przekazać go Muzeum Narodowemu w Warszawie.

Aleksiejowi Nawalnemu utrudniają kontakt z adwokatami

14.09.2021 13:15
Rosyjski opozycjonista Aleksiej Nawalny poinformował, że władze więzienne utrudniają mu kontakty z adwokatem. Funkcjonariusze przerywają widzenia z adwokatem, co jest "niezgodne z prawem i demonstracyjne" - oświadczył Nawalny.