Redakcja Polska

Rosyjski opozycjonista nazwał Putina "atomowym szantażystą"

02.10.2022 10:17
Rosyjski opozycjonista Ilia Jaszyn nazwał Władimira Putina „atomowym szantażystą”. W ocenie rosyjskiego polityka, miejsce takich ludzi jak prezydent Rosji jest na marginesie międzynarodowej społeczności i nikt nie powinien im podawać ręki.
Audio
  • Rosyjski opozycjonista nazwał Putina atomowym szantażystą [posłuchaj]
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneRadowitz/Shutterstock

W jednym z ostatnich wideoblogów Ilia Jaszyn przypomniał, że świat już raz, w trakcie „zimnej wojny” stanął na granicy wojny jądrowej. Opozycjonista podkreślił, że wtedy ludzie opamiętali się w porę i zaczęli pracować na rzecz rozbrojenia. W jego ocenie również obecna sytuacja sprowokowana przez Władimira Putina powinna stać się „szczepionką przeciwko jądrowej katastrofie”.

- Można odnieść wrażenie, że prezydent Rosji zainicjował jakąś bezmyślną grę, a my staliśmy się zakładnikami tego szaleństwa. Wierzę, że znowu powinniśmy powrócić do przestrzegania norm, w których takie groźby czynią z atomowych szantażystów ludzi marginesu, którym nikt nie poda ręki, i od których odwracają się nawet współobywatele - stwierdził Ilia Jaszyn. 

Rosyjskie media niezależne przypominają, że Władimir Putin od początku inwazji na Ukrainę próbuje szantażować świat bronią jądrową. W ocenie niezależnych analityków, w ten sposób prezydent Rosji chce zatuszować niepowodzenia własnej armii.

PAP/ks

Polska nie uzna decyzji Putina. Rzecznik PiS: to próba wprowadzenia chaosu

30.09.2022 17:11
- Oczywiste jest, że Polska nie uzna decyzji Władimira Putina o włączeniu do Rosji okupowanych terenów Ukrainy - Radosław Fogiel. - To kolejna próba wprowadzenia chaosu na Ukrainie - dodał rzecznik PiS.

Część rosyjskich analityków ostrzega, że działania Władimira Putina doprowadzą do upadku Rosji

01.10.2022 13:59
W ich ocenie Władimirowi Putinowi nie uda się powtórzenie krymskiego scenariusza z 2014 roku, ponieważ Ukraina jest zdeterminowana, aby bronić swoich ziem.

Resort obrony Wielkiej Brytanii: wycofanie się z Łymana operacyjną i polityczną porażką Rosji

02.10.2022 10:37
Wycofanie się rosyjskich sił z Łymana, w czasie którego poniosły one duże straty, jest ważne z operacyjnego punktu widzenia; to dla Kremla poważny cios polityczny - przekazało w niedzielę brytyjskie ministerstwo obrony