Polskie Radio
Section05
Radosław Fogiel

Europoseł PiS: podstawą tej debaty były insynuacje

W Parlamencie Europejskim w Strasburgu odbyła się debata o niedawnym orzeczeniu polskiego Trybunału Konstytucyjnego ws. prymatu prawa europejskiego. Na forum PE przemawiał m.in. premier Mateusz Morawiecki. O przebiegu debaty w audycji "Temat dnia" dyskutowali europosłanka PiS Jadwiga Wiśniewska i Łukasz Kohut, eurodeputowany partii Wiosna.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Radosław Fogiel Mateusz Morawiecki Unia Europejska Parlament Europejski debata

"Będzie prawdopodobnie zakończona w przyszłym tygodniu". Fogiel o rekonstrukcji rządu

– Rekonstrukcja rządu będzie niewielka, nie chciałbym, żeby cała ta sytuacja urastała do jakiejś rangi rewolucyjnej. Rząd funkcjonuje, to są jedynie zmiany wymuszone zmianami koalicyjnymi. Całość procesu będzie prawdopodobnie zakończona w przyszłym tygodniu – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS.
Zobacz więcej na temat:  Radosław Fogiel Krzysztof Gawkowski Paweł Soloch Beata Michniewicz Trójka POLSKA polityka Polskie Radio rekonstrukcja rządu Marcin Kierwiński rząd PiS

"Nie zakładamy pozaprawnego działania KE, ale...". Fogiel o wstrzymywaniu Krajowego Planu Odbudowy

- Mam nadzieję, że w ramach walki politycznej, starcia koncepcji UE, Krajowy Plan Odbudowy nie będzie brany na zakładnika. Liczymy, że zgodnie z przepisami prawa Komisja Europejska zaakceptuje KPO – mówił w środę wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.
Zobacz więcej na temat:  Europa Unia Europejska Komisja Europejska POLSKA Polska w Unii Europejskiej pieniądze polityka Radosław Fogiel

Konwencja PiS w Przysusze. Przedstawiono nowe propozycje programowe dla polskiej wsi i rolników

Zakończyła się konwencja PiS poświęcona sprawom polskiej wsi i rolnictwa. Przedstawiony podczas niej program bazuje na Polskim Ładzie. Jednym z tematów, które były poruszane podczas wydarzenia, jest kwestia dopłat dla rolników.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA konwencja PiS Prawo i Sprawiedliwość rolnictwo wieś Polski Ład Radosław Fogiel Jarosław Kaczyński Mateusz Morawiecki Grzegorz Puda polityka

"Nie można tolerować takich zachowań". Rzepecki o wtargnięciu na teren Sejmu

– Można protestować, kiedy nie zgadza się z różnymi formami zarządzania państwem, natomiast trzeba robić to w kulturalny, cywilizowany sposób – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Łukasz Rzepecki (Kancelaria Prezydenta). Gośćmi audycji byli także Adrian Zandberg (Razem), Jan Grabiec (KO) i Radosław Fogiel (PiS). 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Beata Michniewicz Trójka Adrian Zandberg Radosław Fogiel Jan Grabiec polityka granica Sejm protest migracja rząd

Wyższość prawa polskiego nad unijnym. Fogiel przypomniał uzasadnienie TK z 2005 r.

Trybunał Konstytucyjny przychylił się do wniosku premiera i orzekł, że zaskarżone przez niego przepisy Traktatu o UE, w rozumieniu wskazanym we wniosku, są niezgodne z Konstytucją. Jeszcze przed wyrokiem Radosław Fogiel przypomniał na Twitterze treść uzasadnienia orzeczenia TK z 2005 r. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Radosław Fogiel Trybunał Konstytucyjny Trybunał Sprawiedliwości UE polityka

Fogiel o akcji "Pozwólmy im mówić": w chwilach niezamierzonej szczerości politycy PO ujawniają prawdziwe intencje

- W czwartek rozpoczęliśmy akcję "Pozwólmy im mówić". Jej celem jest przypominanie Polakom wypowiedzi polityków Platformy Obywatelskiej, m.in. o likwidowaniu szpitali, piłowaniu katolików czy blokowaniu unijnych środków dla Polski - poinformował wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.
Zobacz więcej na temat:  Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość polityka Radosław Fogiel POLSKA

Fogiel: TSUE jest ostatnio bardzo płodny, jeśli chodzi o wyroki dotyczące Polski

- Ostatnie wyroki TSUE ws. Polski w przeważającej większości mają co najmniej wątpliwą podstawę prawną. "Inicjatywa prawotwórcza" Trybunału wielokrotnie dążyła do poszerzenia kompetencji organów unijnych, także poza traktaty - uważa wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.
Zobacz więcej na temat:  Trybunał Sprawiedliwości UE Unia Europejska polityka Sąd Najwyższy Radosław Fogiel Polska w Unii Europejskiej

Radosław Fogiel: Polska jest gotowa wznowić negocjacje ws. Turowa

Wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel powiedział, że Polska jest gotowa wznowić negocjacje w sprawie kopalni Turów w każdej chwili. W czwartek rozmowy przerwano, nie osiągając porozumienia. Gość Programu 1 Polskiego Radia przypomniał, że strona polska przedstawiła Czechom szczodrą ofertę, która jest nadal aktualna.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Radosław Fogiel bogatynia energetyka Czechy