Polskie Radio
Section05
Radosław Fogiel

Fogiel: rolą władzy jest umożliwić obywatelom skorzystanie z ich demokratycznych praw

- Zgodnie z wyliczeniami, z którymi się zapoznałem, przez kilka dni kolportowania pakietów wyborczych jeden listonosz będzie musiał dziennie roznieść 90-100 pakietów. Każdy wyborca będzie miał możliwość poinformowania, gdzie przebywa - mówił we wtorek wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.
Zobacz więcej na temat:  wybory w Polsce wybory prezydenckie 2020 POLSKA koronawirus Poczta Polska Sejm Radosław Fogiel polityka

"Nie dajmy się zwieść krokodylim łzom". Fogiel o prawdziwych intencjach PO ws. wyborów

- Narracja PO wzywająca do przesunięcia wyborów, w której jako argumentu używa się zdrowia Polaków, jest tak naprawdę obliczona na to, żeby otworzyć furtkę do możliwości zmiany kandydata - mówi portalowi PolskieRadio24.pl zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel. Taki scenariusz zasugerował dziś też były szef Platformy Grzegorz Schetyna.  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Małgorzata Kidawa-Błońska Grzegorz Schetyna Radosław Fogiel wybory w Polsce

Wicerzecznik PiS o dacie wyborów: głęboko wierzymy, że do 10 maja sytuacja się poprawi

- Jeżeli nie będzie takiej sytuacji, że należy wprowadzić któryś ze stanów nadzwyczajnych, efektem czego jest przesunięcie wyborów, to te wybory, zgodnie ze wszystkimi zapisami prawa, zgodnie z procesem demokratycznym muszą się odbyć - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce koronawirus POLSKA wybory w Polsce polityka wybory prezydenckie 2020 PiS Radosław Fogiel

Wicerzecznik PiS: w razie braku poparcia opozycji, wybory muszą odbyć się w maju

- Jesteśmy skłonni poprzeć propozycję Porozumienia, jeśli znajdzie ona odpowiednią większość w parlamencie, ale w przeciwnym wypadku zostajemy z sytuacją jasną: wybory są zarządzone na 10 maja i one muszą się odbyć, inaczej byłoby to złamanie konstytucji - powiedział poseł PiS i zastępca rzecznika prasowego tej partii Radosław Fogiel.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka wybory prezydenckie 2020 Radosław Fogiel PiS

"Pamiętamy, kto uciekał się do siłowych rozwiązań". Fogiel odpowiada Kidawie-Błońskiej

Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel zamieścił w środę w mediach społecznościowych klip w odpowiedzi na zarzuty kandydatki PO na prezydenta Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. "Pamiętamy, kto uciekał się do siłowych rozwiązań i nie pozwolimy zafałszować rzeczywistości" - podkreślił Fogiel.
Zobacz więcej na temat:  Małgorzata Kidawa-Błońska Radosław Fogiel polityka Prawo i Sprawiedliwość PiS Platforma Obywatelska kampania wyborcza POLSKA

"Magia Lecha Wałęsy dawno minęła". Radosław Fogiel o taśmach z Amber Room

- Nikt nie odbierze Lechowi Wałęsie zasług, które miał w latach 80. Niestety ich waga jest zmniejszana przez to, jak zachowywał się później i jak szaleńczo atakuje wszystkich, którzy o tym wspominają - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS. Polityk odniósł się w ten sposób do rozmowy Jana Kulczyka z Leszkiem Millerem w 2013 r. w Amber Room.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Radosław Fogiel Katarzyna Gójska Lech Wałęsa

Wicerzecznik PiS: emerytury sukcesywnie wzrastają i będą rosły dalej

- Emeryci to jedna z gorzej uposażonych grup społecznych i w miarę możliwości chcemy im pomóc. Musimy jednak działać w tym zakresie odpowiedzialnie. Emerytury sukcesywnie wzrastają i nadal będą rosnąć - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS. Gościem audycji była również Hanna Gill-Piątek, poseł Lewicy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA emerytura Andrzej Duda Prawo i Sprawiedliwość Radosław Fogiel Michał Rachoń

Fogiel: niektórzy liczą, że pojawienie się koronawirusa w Polsce odwróci sytuację polityczną

- Marszałek Tomasz Grodzki poprzez działania bezpieczeństwa w Senacie wobec koronawirusa wpisuje się w PR-owski wyścig. Jako lekarz z wykształcenia, powinien tutaj działać racjonalnie, ale widocznie przeważyła chęć błyśnięcia w mediach społecznościowych - powiedział w Polskim Radiu 24 Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA koronawirus choroba zdrowie wirusy choroby zakaźne Andrzej Duda Tomasz Grodzki Radosław Fogiel Adrian Klarenbach

Paweł Mucha: bez rekompensaty media publicznie nie mogłyby wypełniać swojej misji

– Alternatywa dla przyznania mediom publicznych rekompensaty polegałaby de facto na ich likwidacji – ocenił wiceszef KPRP Paweł Mucha, pytany w Programie 3 Polskiego Radia o decyzję prezydenta Andrzeja Dudy ws. podpisania ustawy przyznającej rekompensatę dla mediów publicznych. Gośćmi audycji byli również: Agnieszka Dziemianowicz-Bąk (Lewica), Radosław Fogiel (Prawo i Sprawiedliwość), Marcin Kierwiński (Platforma Obywatelska), Stanisław Tyszka (Kukiz'15) i Michał Woś (Solidarna Polska).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka media publiczne telewizja publiczna TVP Polskie Radio Paweł Mucha Agnieszka Dziemianowicz-Bąk Radosław Fogiel Marcin Kierwiński Stanisław Tyszka Michał Woś Trójka Beata Michniewicz

NASZ WYWIAD Radosław Fogiel: ruszamy pełną parą, prosto ku zwycięstwu

- Wszyscy będziemy aktywnie uczestniczyć w kampanii, liderzy partii również - mówi portalowi PolskieRadio24.pl zastępca rzecznika prasowego Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel. Podczas konwencji PiS w Warszawie Andrzej Duda oficjalnie rozpoczął kampanię wyborczą jako kandydat popierany przez partię rządzącą. Jak będzie ona przebiegać? 
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda prezydent wybory prezydenckie 2020 konwencja PiS Radosław Fogiel polityka Prawo i Sprawiedliwość PiS POLSKA

"Ma swoją dynamikę". Radosław Fogiel o kampanii wyborczej Andrzeja Dudy

– Był element podsumowujący, ale również prezydent zarysował wizje kolejnych pięciu lat prezydentury – ocenił w Programie 3 Polskiego Radia wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel. Gościem "Pulsu Trójki" był również Jacek Protasiewicz, doradca strategiczny w sztabie kandydata PSL na prezydenta Władysława Kosiniaka-Kamysza.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka konwencja PiS wybory prezydenckie 2020 Radosław Fogiel Jacek Protasiewicz Beata Michniewicz Andrzej Duda prezydent