X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Susza wciąż daje się we znaki polskim rolnikom

29.08.2019 09:00
Budowa dużych i regionalnych zbiorników retencyjnych ma zmniejszyć ryzyko suszy w przyszłości; susza jest zagrożeniem dla naszej gospodarki.
Audio
  • Susza wciąż daje się we znaki rolnikom - premier zapowiada pomoc - relacja Ewy Plisieckiej [posłuchaj]
Susza nie odpuszcza
Susza nie odpuszczaFoto: pixabay.com/Domena Publiczna

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział pomoc rolnikom dotkniętych suszą. W ubiegłym tygodniu Instytut Upraw Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach poinformował, że susza nadal występuje w 11 województwach. Premier zapowiedział dopłaty do każdego hektara upraw dla rolników, których straty wyniosły ponad 70 procent.

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski oświadczył natomiast, że już na najbliższym posiedzeniu rząd zajmie się pomocą dla rolników. Szef resortu rolnictwa poprosił Komisję Europejską o wsparcie poszkodowanych przez suszę. Chodzi o możliwość wykorzystania środków z tzw. Funduszu Solidarnościowego. Decyzję w tej sprawie podjąć ma unijny komisarz do spraw rolnictwa Phil Hogan. Suszą objętych jest ponad 2,5 miliona hektarów gruntów w Polsce. Chodzi o ponad 175 tysięcy gospodarstw – precyzuje minister rolnictwa.

Powtarzające się susze mogą zagrozić bezpieczeństwu żywnościowemu Polski, przyznaje Marek Zieliński z Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej.

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski zapowiada odbudowanie w Polsce systemu dużych i małych zbiorników retencyjnych, które mają zmniejszać ryzyko występowania suszy. Plany budowy takich zbiorników ma Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, które opracowuje pierwszy w kraju program „Stop suszy” - wyjaśnia Sergiusz Kieruzel z Państwowego Gospodarstwa Wodnego. Program „Stop suszy” w pierwszym etapie zakłada wydatek ponad 12 miliardów złotych m.in. na budowę regionalnych zbiorników retencyjnych.  

IAR/ep

Zobacz więcej na temat: susza rolnictwo pomoc