X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Rozbudowa infrastruktury umożliwi Polsce wolność wyboru dostawców surowców

09.10.2019 14:50
- Rozbudowa infrastruktury umożliwi Polsce wolność wyboru, dzięki niej będziemy mogli też przesyłać gaz ze Świnoujścia na Węgry - mówił pełnomocnik rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski. Był on gościem dorocznej konferencji Nafta-Chemia-Gaz. Dzięki rozbudowie połączeń będzie też możliwość przesyłu błękitnego paliwa na Węgry.
Audio
  • Piotr Naimski zaznaczył, że kwestię uniezależnienia Polski od monopolistycznej dominacji Gazpromu w dostawach gazu są kluczowe (IAR)
Terminal LNG
Terminal LNGShutterstock/Wojciech Wrzesien

Mówiąc o kierunkach, które wymagają kontynuowania i dokończenia, wskazał na kwestię uniezależnienia Polski od monopolistycznej dominacji Gazpromu w dostawach gazu. W opinii ministra Naimskiego, Polska jest na bardzo dobrym etapie, który wskazuje, że rozwiążemy tę kwestię w 2022 roku. Wtedy wygasa długoterminowy kontrakt jamalski.

Przypomniał, że rozbudowany będzie terminal gazu skroplonego w Świnoujściu, poza tym powstanie gazociąg Baltic Pipe.

Z kolei w 2025 roku ma być gotowy terminal pływający w Gdańsku. Dzięki niemu będzie można sprowadzać dodatkowo blisko 4 miliardy metrów sześciennych gazu rocznie.

IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Gazprom energetyka