X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

PGNiG zakończy umowę z Gazpromem z końcem 2022 roku

15.11.2019 10:59
Zakontraktowanie dostaw gazu LNG, akwizycje złóż gazu ziemnego na Morzu Północnym oraz rozbudowa systemu przesyłowego zapewnią bezpieczeństwo energetyczne kraju
Audio
  • PGNiG zakończy umowę z Gazpromem z końcem 2022 roku [posłuchaj]
Polska uniezależnia się energetycznie od Rosji
Polska uniezależnia się energetycznie od RosjiWikimedia Commons, Lowdown

Zarząd Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa poinformował, że dziś - po uzyskaniu wymaganych zgód korporacyjnych - przekazał "Gazpromowi" oświadczenie woli zakończenia obowiązywania kontraktu kupna-sprzedaży gazu ziemnego. Tzw. kontrakt jamalski został zawarty 25 września 1996 roku i obowiązuje do 31 grudnia 2022. Zgodnie z zapisami kontraktu strony umowy zobowiązane są do złożenia deklaracji dotyczącej dalszej współpracy po 2022 roku na trzy lata przed przewidzianym zakończeniem jego obowiązywania. 

W ocenie zarządu spółki dotychczasowe działania związane z dywersyfikacją kierunków pozyskiwania gazu po 2022 roku podjęte przez Grupę PGNiG są realizowane zgodnie z obowiązującą Strategią Grupy Kapitałowej PGNiG. Jak czytamy w komunikacie firmy, zakontraktowanie dostaw gazu LNG, akwizycje złóż gazu ziemnego na Morzu Północnym oraz rozbudowa systemu przesyłowego są odpowiednie dla zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego kraju i pozwalają na zakończenie kontraktu jamalskiego zgodnie z jego postanowieniami.

IAR/ks

Zobacz więcej na temat: Gazprom PGNiG