Polskie Radio
Section05
PGNiG

Czy UE uda się pozyskać gaz LNG zamiast gazu rosyjskiego? Znamy raport DISE na ten temat

Przez dwa kolejne lata Europa może mieć problemy ze zdobyciem LNG w miejsce gazu z Rosji, a w Polsce powinno się przemyśleć plany budowy nowych elektrowni gazowych - to główne wnioski raportu "Gaz zakładnikiem geopolityki"  przygotowany przez Dolnośląski Instytut Studiów Energetycznych (DISE).
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Unia Europejska import gaz ziemny LNG PGNiG OZE PKN Orlen wodór

Wiceprezes PKN Orlen: dzięki fuzji z Lotosem zaoszczędziliśmy 10 miliardów złotych

Przejęcie przez PKN Orlen Grupy Lotos musiało się kiedyś stać. Obie firmy należą do państwa i całe lata ze sobą rywalizowały na polskim rynku. Ale takich sytuacji nie było w Europie. A dziś dzięki fuzji nasza grupa jako multienergetyczna, może negocjować lepsze ceny hurtowe ropy. Dotyczy to także dostaw gazu do Polski po włączeniu koncernu PGNiG - tłumaczył Janusz Szewczak wiceprezes zarządu Orlenu w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia. 
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA PKN Orlen lotos ropa naftowa PGNiG

Tusk oburzony rachunkiem pizzerii za gaz. PGNiG prostuje: "Prosimy nie rozsiewać dezinformacji"

W internecie zrobiło się głośno o jednaj z gdańskich pizzerii, która miała dopłacić za gaz ponad 72 tys. złotych. Sprawę skomentował na Twitterze także Donald Tusk. PGNiG odniosło się do jego wpisu i przedstawiło fakty. "Rachunek, jaki otrzymała pizzeria, został wystawiony za okres… 2 lat (od 19.01.2021)" - czytamy w odpowiedzi na nagranie lidera PO.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka gaz PGNiG Donald Tusk

PKN Orlen planuje miliardowe inwestycje. Zapowiada nowe obszary działalności

PKN Orlen za ponad miesiąc przedstawi zapowiadaną aktualizację strategii po połączeniu z Grupą Lotos i PGNiG - poinformował dyrektor wykonawczy Orlenu ds. inwestycji kapitałowych Robert Śleszyński. Prezes Orlenu Daniel Obajtek zapowiada, że w tym roku inwestycje grupy sięgną 36 mld zł.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA PKN Orlen PGNiG lotos Energa paliwa benzyna ropa naftowa bezpieczeństwo energetyczne Daniel Obajtek

PKN Orlen. Jak staje się multienergetycznym koncernem o europejskiej skali

PKN Orlen po udanym połączeniu z PGNiG i Grupą Lotos jest obecnie największą firmą we wschodniej Europie oraz drugą pod względem wielkości kompanią naftową na Starym Kontynencie. Umowy z saudyjskim potentatem Saudi Aramco wynikające z przejęcia Lotosu podnoszą bezpieczeństwo energetyczne Polski. Wielkość PKN Orlen pozwala negocjować lepsze ceny za ropę naftową i gaz oraz pozyskać środki na inwestycje w wodór, elektrownie wiatrowe, nowe złoża gazu.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA PKN Orlen Daniel Obajtek PGNiG lotos ropa naftowa embargo Rosja OZE wodór gaz ziemny Baltic Pipe 2022

ART. SPONSOROWANY PKN ORLEN promotorem i strażnikiem tradycji polskiego gazownictwa

Dzieje polskiego przemysłu naftowego i gazowniczego to trwały dorobek  oraz dziedzictwo takich podmiotów jak PGNiG, będące dziś częścią PKN ORLEN - spółki stojącej na straży krajowego bezpieczeństwa energetycznego. Kultywowanie związanych z tą gałęzią gospodarki tradycji oraz zachowanie jej historii z myślą o przyszłych pokoleniach, to ogromna odpowiedzialność i integralna część misji firmy.
Zobacz więcej na temat:  HISTORIA gaz Gazownia Warszawska Orlen PGNiG edukacja POLSKA

Umowa z Saudi Aramco. PKN Orlen dementuje tezy w publikacjach "GW" i TVN24. "Próba manipulacji faktami"

"Stanowczo zaprzeczamy tezom zawartym w publikacjach Gazety Wyborczej, TVN24, wypowiedziach niektórych polityków opozycji. W naszej ocenie są one jedynie próbą manipulowania faktami i zdyskredytowanie procesów kluczowych dla zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego Polski i regionu" - poinformował koncern.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA PKN Orlen Daniel Obajtek ropa naftowa Arabia Saudyjska lotos bezpieczeństwo energetyczne PGNiG POLSKA benzyna paliwa