Polskie Radio
Section05
PGNiG

Baltic Pipe zapewni dostęp do gazu z szelfu norweskiego. Prezes PGNiG: z nawiązką zrealizujemy nasz strategiczny cel

- Gazociągiem Baltic Pipe popłynie gaz z własnego wydobycia i od innych producentów - powiedział prezes PGNiG Paweł Majewski i dodał, że dzisiejsze ceny gazu dla odbiorców wynikają wyłącznie z sytuacji rynkowej. Podkreśla, że PGNiG najważniejsze jest bezpieczeństwo energetyczne Polski.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA energetyka PGNiG gaz ziemny ceny ceny paliw

Wiceminister aktywów państwowych: mamy do czynienia z gazowym uderzeniem Rosji, by dopuścić do ruchu NS2

Nasze magazyny gazu są zapełnione w 83-proc., a np. w Niemczech w 50-proc. - poinformował w Sejmie w czwartek wiceminister aktywów państwowych Maciej Małecki, podkreślając, że wzrost cen gazu to wynik działań Rosji, która dąży m.in. do zawarcia korzystnych kontraktów.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA gaz ziemny Gazprom PGNiG gazociąg północny Rosja Nord Stream 2 Unia Europejska

Sikorski zarzuca PGNiG spekulację cenami gazu. Spółka odpowiada i pisze o fake newsie

Europoseł PO Radosław Sikorski stwierdził, że wysokie ceny gazu to efekt spekulowania przez PiS "na giełdzie opcjami gazowymi". "Ceny gazu to problem globalny, który spowodowany jest manipulacjami Gazpromu" - ripostuje PGNiG i dodaje, że rosyjska spółka celowo nie napełniła przed zimą swoich europejskich magazynów gazu, co wywołało obawy o brak paliwa w szczycie sezonu grzewczego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA gaz PGNiG pieniądze GOSPODARKA

Przejęcie Lotosu przez PKN Orlen. Do 14 stycznia Komisja Europejska czeka na dokumenty

Do 14 stycznia 2022 r. PKN Orlen ma przedstawić Komisji Europejskiej dokumenty związane z przejęciem Lotosu, w tym umowy sprzedaży aktywów wskazanych przez Komisję. Określone w lipcu 2020 r. przez KE działania umożliwiające Orlenowi transakcję przejęcia Lotosu to m.in. zbycie 30 proc. udziałów w rafinerii tej spółki wraz z dużym pakietem praw zarządczych.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA PKN Orlen lotos Komisja Europejska PGNiG sprzedaż energetyka

"Zyski z połączenia będą dużo większe niż straty". Jacek Sasin o fuzji Orlenu i Lotosu

- Zyski z połączenia Orlenu i Lotosu będą dużo większe niż straty spowodowane sprzedażą - decyzją KE - udziałów Lotosu, na przykład części stacji benzynowych - ocenił szef Ministerstwa Aktywów Państwowych Jacek Sasin. W najbliższych dniach będzie wiadomo kiedy i do kogo trafią aktywa Lotosu.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Jacek Sasin Ministerstwo Aktywów Państwowych PKN Orlen lotos PGNiG gaz ziemny ceny

"Związane z manipulacją rosyjskiego rządu i Gazpromu". Piotr Naimski o podwyżkach cen energii

- Część gazu, który zużywamy, PGNiG kupuje na giełdach europejskich, co związane jest z polityką bezpieczeństwa. Jeśli Gazprom nie dostarcza gazu na giełdy, to podaż surowca się zmniejsza i ceny idą w górę - mówił w Polskim Radiu 24 pełnomocnik rządu ds. strategicznej struktury energetycznej Piotr Naimski.
Zobacz więcej na temat:  Gazprom bezpieczeństwo energetyczne Rosja PGNiG POLSKA GOSPODARKA

"Stop fake newsom". PGNiG obala narrację warszawskiego ratusza ws. cen gazu

Przedstawiciele warszawskiego ratusza od kilku dni prowadzą narrację o drakońskich podwyżkach za gaz dla stołecznych podmiotów. W odpowiedzi na to PGNiG zaapelowało o nie rozpowszechnianie fake newsów i przedstawiło dane, z których wynika, że tylko w 2021 r. wpłynęło do nich ponad 1,5 tys. wniosków o rozliczanie mieszkańców wg. stawek taryfowych. Wiceminister klimatu Jacek Ozdoba uważa, że to "kompromitacja Rafała Trzaskowskiego"
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa gaz energetyka PGNiG ceny

Oszustwa w internecie coraz bardziej wyrafinowane. Jak nie dać się nabrać?

Najwięcej przypadków oszustw odnotowuje się w sieci. Wiele z nich ma na celu kradzież danych osobowych (loginy i hasła, numery kart kredytowych lub płatniczych, numery PESEL), które potem mogą ułatwić oszustowi wyczyszczenie konta, do którego dane dostępowe wyłudził, wzięcie kredytu w imieniu okradzionej osoby lub zostać wykorzystane do innego rodzaju przestępstwa.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA finanse osobiste oszustwa wyłudzenia internet email dane osobowe PGNiG