X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Emigracja do Polski tematem kampanii na Białorusi

17.11.2019 09:55
Białorusini jeszcze niedawno jeździli głównie do Rosji, teraz coraz więcej z nich wybiera Polskę, czy Litwę. Powodem są niskie pensje na Białorusi 
Audio
  • Białoruś: Emigracja do Polski tematem kampanii [posłuchaj]
Ogłoszenia wyborcze na Białorusi
Ogłoszenia wyborcze na BiałorusiWłodzimierz Pac, Polskie Radio

Na Białorusi dziś główny dzień wyborów do parlamentu. Głosować przedterminowo można było od wtorku. Jednym z tematów poruszanych w czasie kampanii była emigracja. Białorusini jeszcze niedawno jeździli głównie do Rosji, teraz coraz więcej z nich wybiera Polskę, czy Litwę. Powodem są niskie pensje na Białorusi - powiedział Polskiemu Radiu miński ekonomista Jarosław Romanczuk. Wielu studentów już teraz uczy się języka polskiego, czy niemieckiego, aby później wyjechać na Zachód.

Kandydat do parlamentu Andriej Dmitrijew z ruchu Mów Prawdę podkreślił w rozmowie z Polskim Radiem, że władze nie chcą mówić o problemie emigracji z Białorusi. A on jest coraz większy. Jego zdaniem, masowe wyjazdy to ogromne zagrożenie najbliższych 5-7 lat. „Oni są moralnie ku temu gotowi, a Polska stwarza odpowiednie warunki” - zaznaczył.

Wielu kandydatów niezależnych bądź reprezentujących opozycję nie ma wątpliwości, że to, kto dostanie się do parlamentu nie zależy od wyborców, a od władz. Wykorzystali jednak pewną liberalizację w czasie kampanii, aby krytykować rządzących, przede wszystkim prezydenta Aleksandra Łukaszenkę.

IAR/ks