X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Prezydent Białorusi polecił uruchomienie alternatywnych dostaw ropy

01.01.2020 11:12
Łukaszenka polecił wszczęcie alternatywnych wobec rosyjskich dostaw ropy naftowej. Mają być przy tym wykorzystane porty państw bałtyckich oraz ropociąg "Przyjaźń"
Audio
  • Prezydent Białorusi polecił uruchomienie alternatywnych dostaw ropy [posłuchaj]

Prezydent Białorusi polecił wszczęcie alternatywnych wobec rosyjskich dostaw ropy naftowej. Mają być przy tym wykorzystane porty państw bałtyckich oraz ropociąg "Przyjaźń". Białoruś i Rosja do dziś nie uzgodniły warunków dostaw ropy w 2020 roku. 

Gazeta "Nasza Niwa" pisze, że Moskwa i Mińsk nie mogą się porozumieć co do ceny rosyjskiej ropy, tranzytu paliwa przez terytorium Białorusi oraz rekompensaty strat, wynikających z dostaw złej jakości rosyjskiej ropy w pierwszej połowie roku. Wczoraj przez godzinę rozmawiali ze sobą prezydenci Białorusi i Rosji. Dziś po południu z inicjatywy Kremla doszło do ponownej rozmowy telefonicznej obu liderów. Aleksandr Łukaszenka i Władimir Putin mieli polecić swoim rządom, by w wypadku, jeśli do 1 stycznia nie dojdzie do porozumienia, to premierzy uzgodnili tymczasowe warunki dostaw rosyjskiej ropy. Szef białoruskiej dyplomacji Uładzimir Makiej rozmawiał dziś z ambasadorem Rosji na Białorusi Dmitrijem Mieziencewem. Szczegóły tych rozmów nie są znane.

IAR/ks

Zobacz więcej na temat: Białoruś Rosja ropa naftowa