Redakcja Polska

LOT ogłasza nowe połączenia w letniej siatce

23.12.2021 14:00
Polskie Linie Lotnicze LOT ogłaszają nowe połączenia, które pojawia się w letniej siatce. W sezonie letnim na pokładach LOT-u polecimy z Rzeszowa na lotnisko Newark, obsługujące Nowy Jork. Równocześnie LOT wznawia rejsy z Rzeszowa do Zadaru i z Warszawy do Charkowa. Przewoźnik otwiera również nowe połączenia ze stolicy Podkarpacia - do Odessy i Olsztyna.
Boeing 787 Dreamliner w barwach PLL Lot - zdjęcie ilustracyjne
Boeing 787 Dreamliner w barwach PLL Lot - zdjęcie ilustracyjneshutterstock.com

W sezonie letnim pierwszy Dreamliner z Rzeszowa do Nowego Jorku wystartuje 28 marca. Po kilku miesiącach nieobecności do siatki połączeń wracają również rejsy z Rzeszowa do Zadaru. Połączenia są już dostępne w systemach rezerwacyjnych. Pierwszy rejs do chorwackiej Dalmacji odbędzie się w sobotę 18 czerwca przyszłego roku. Lot będzie wykonywany raz w tygodniu i potrwa dwie godziny.

Samoloty PLL LOT zabiorą również pasażerów podróżujących z Rzeszowa do Odessy. To nowa trasa, która ruszy 12 czerwca. Po niecałych dwóch godzinach w powietrzu podróżni znajdą się nad Morzem Czarnym.

LOT uruchamia także nowe połączenie regionalne. Z Podkarpacia na Mazury, a konkretnie do Olsztyna, pierwszy rejs odbędzie się 18 czerwca. Lot potrwa nieznacznie ponad godzinę.

Oprócz uruchomienia nowych połączeń LOT wznawia wybrane rejsy, które wcześniej już znajdowały się w siatce połączeń, ale z powodu pandemii Covid-19 zostały zawieszone. Tylko w grudniu wznowione zostały połączenia do Kolombo, Miami i Charkowa.


IAR/dad


Zobacz więcej na temat: lotnictwo LOT

Napięcia na linii Rosja - Zachód. NATO postawiło w stan gotowości Siły Odpowiedzi

23.12.2021 11:45
NATO postawiło w stan gotowości cześć swoich Siły Odpowiedzi (NATO Response Force) związku z napiętą sytuacją z Rosją. Siły mają być gotowe w razie kryzysu w ciągu 5 dni, a nie 7 jak było wcześniej - informuje Die Zeit.

W Rosji rekrutowani są najemnicy na wyjazd do Donbasu. Ich zadania nie są znane

23.12.2021 13:49
Trwa rekrutacja najemników na "bojowy wyjazd do Donbasu", ale nie wiadomo, jakie zadania mają tam wypełniać - informuje rosyjski niezależny portal Meduza. Sami najemnicy mają sceptyczny stosunek do planowanego wyjazdu - zauważa portal.