X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Niemieckie stowarzyszenie branżowe ostrzega przed skutkami turystyki paliwowej do Polski

14.01.2022 14:33
Planowana od 1 lutego obniżka podatku paliwowego w Polsce spowoduje wzrost turystyki paliwowej do sąsiedniego kraju - uważa stowarzyszenie stacji paliw z północy i wschodu Niemiec. Dla stacji po niemieckiej stronie może to mieć "katastrofalne" skutki - twierdzi szef stowarzyszenia.
Polski rząd od 1 lutego obniża podatek na paliwa z 23 do 8 proc. Może to sprawić, że litr benzyny będzie tańszy o 15 centów niż w Niemczech.
Polski rząd od 1 lutego obniża podatek na paliwa z 23 do 8 proc. Może to sprawić, że litr benzyny będzie tańszy o 15 centów niż w Niemczech.Desizned/Shutterstock

Różnica w cenach paliw już jest poważna - powiedział agencji dpa przewodniczący stowarzyszenia branży garażowej i stacji paliw Północny-Wschód Hans-Joachim Ruehlemann. Organizacja obejmuje około 300 stacji benzynowych w Berlinie i wschodnich landach RFN.

Na przykład cena benzyny E10 za litr wynosi obecnie około 1,74 euro, podczas gdy w Polsce jest to równowartość 1,22 euro. Gdyby Polska obniżyła podatek na olej napędowy i benzynę, dałoby to kolejne dziesięć centów. - Każdy, kto może i ma ochotę, pojedzie do Polski - powiedział Ruehlemann.

Dla stacji benzynowych po niemieckiej stronie wzrost turystyki paliwowej może mieć "katastrofalne" skutki - twierdzi szef stowarzyszenia. Nawet z Berlina coraz więcej kierowców przyjeżdża do Polski, aby zatankować paliwo. "A im bliżej polskiej granicy znajdują się stacje benzynowe, tym większe straty w sprzedaży" - mówi Ruehlemann, który sam prowadzi stację benzynową.

Przyznaje, że stacje benzynowe czerpią również zyski z działalności dodatkowej, takiej jak usługi związane ze sprzedaży kawy lub przekąsek oraz gazet. Ale jeśli klienci kupujący benzynę nie przyjeżdżają, te przychody również przepadają. W niektórych przypadkach godziny otwarcia stacji są skracane wieczorem, aby zaoszczędzić na kosztach personelu.

Stowarzyszenie domaga się od koncernów naftowych wyższej prowizji za litr paliwa dla operatorów stacji benzynowych na tym terenie. Jak dotąd, według Ruehlemanna, wynosi ona od 1 do 1,2 centa za litr. - To zdecydowanie za mało - ocenił szef stowarzyszenia.


PAP/dad

Zmasowany atak hakerski na strony rządowe Ukrainy

14.01.2022 12:58
Hakerzy zaatakowali ukraińskie strony rządowe - poinformował w piątek rzecznik MSZ w Kijowie Ołeh Nikołenko. Do zmasowanego ataku doszło nocą z czwartku na piątek. Po wejściu na stronę MSZ pojawiał się komunikat w trzech wersjach językowych: po ukraińsku, rosyjsku i po polsku. "Wskutek masowego ataku hakerskiego strony MSZ i szeregu innych państwowych organów tymczasowo nie działają. Nasi specjaliści pracują nad przywróceniem działania systemów" - napisał Nikołenko na Twitterze.

Polskie MSZ stanowczo potępiło atak hakerski na ukraińskie strony rządowe

14.01.2022 14:23
Z niepokojem przyjmujemy informacje o ataku cybernetycznym na ukraińskie strony rządowe, stanowczo potępiamy wszelkie działania, których rezultatem jest szerzenie dezinformacji oraz zakłócanie funkcjonowania instytucji państwowych - oświadczył w piątek rzecznik MSZ Łukasz Jasina.