X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Akcja "Tornister Pełen Uśmiechów" dla potrzebujących z Białorusi

31.07.2019 13:00
Caritas Archidiecezji Białostockiej w ramach ogólnopolskiej akcji "Tornister Pełen Uśmiechów" chce wyposażyć w tornistry i wyprawki szkolne dzieci z najuboższych rodzin na Białorusi, będące pod opieką tamtejszej Caritas. Każdy może wspomóc akcję i uzupełnić plecak. 
Plakat promujący akcję
Plakat promujący akcjęFot.: Caritas

Kampania "Tornister Pełen Uśmiechów" ma charakter ogólnopolski; jej organizatorem jest Caritas Polska, przy współdziałaniu Caritas diecezjalnych. Caritas Archidiecezji Białostockiej włączyła się w akcję po raz dziewiąty, po raz drugi chce pomóc dzieciom pod opieką Caritas Diecezji Grodzieńskiej na Białorusi. 

W środę na konferencji prasowej ks. Roman Raczko, szef Caritas Diecezji Grodzieńskiej mówił, że Caritas działa na terenie tej diecezji od ponad 25 lat i pomaga ludziom potrzebującym, wiele uwagi poświęca pomocy dzieciom. 

Pomoc niezwykle potrzebna

- Od pewnego czasu zauważyliśmy, że przed rokiem szkolnym zwraca się wiele osób z prośbą o to, aby pomóc dzieciom w wyposażeniu tych plecaków, przygotowaniu dzieci do szkoły - mówił ksiądz. Dodał, że wielodzietnym rodzinom bardzo trudno jest sprostać tym wydatkom przed rokiem szkolnym. Powiedział, że zarobki na Białorusi wynoszą ok. 1 tys. zł, a ceny za szkolne wyprawki są podobne do cen w Polsce. Mówił, że Caritas stara się pomagać, na ile może, ale te potrzeby wciąż rosną, stąd też pomysł by - jak podkreślił - zwrócić się o pomoc do najbliższego sąsiada Caritas Archidiecezji Białostockiej. 

Dyrektor Caritas Archidiecezji Białostockiej ks. Adam Kozikowski powiedział, że na przestrzeni lat sytuacja rodzin, które są pod opieką jego organizacji zmieniała się i - jak zauważył - coraz mniej jest potrzebujących wielodzietnych rodzin czy matek samotnie wychowujących dzieci. Dodał, że widać to było także przy organizacji akcji z tornistrami, iż nie ma aż tak dużego zapotrzebowania. - Czemu nie pomyśleć o tych, którzy tą sytuację mają najbardziej skomplikowaną? - mówił Kozikowski. 

320 tornistrów w 2018 roku

Ksiądz mówił, że Caritas Polska wyraziła zgodę na pomoc Caritas Diecezji Grodzieńskiej, która się z taką prośbą zwróciła. Jak zauważył Kozikowski, efekt ubiegłorocznej akcji był bardzo dobry, białostoczanie mocno się zaangażowali. W sumie uzupełniono i przekazano 320 plecaków. 

W tym roku potrzebnych jest więcej i białostocka Caritas chciałaby przekazać do Grodna 550 plecaków. Ks. Raczko mówił, że tylu podopiecznych w wieku szkolnym jest na terenie działania grodzieńskiej Caritas. 

Tornister potrzebnymi artykułami szkolnymi może wypełnić każdy - zachęcała podczas konferencji Agata Papierz z białostockiej Caritas. Mówiła, że plecaki są dostępne w kilku parafiach i w siedzibie organizacji w Białymstoku. Wystarczy przyjść, odebrać plecak i do końca sierpnia zwrócić uzupełniony. Papierz zachęcała też firmy i zakłady pracy do wspólnego uzupełnienia plecaka przyborami.

PAP/dad