X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Ukraina przeznaczy gazowe odszkodowanie od Rosji na drogi i medycynę

05.02.2020 09:47
Ukraińskie władze chcą przeznaczyć niemal 3 miliardy dolarów na wsparcie medycyny i infrastruktury drogowej. Są to pieniądze otrzymane od Rosji w ramach wypłaty gazowego odszkodowania. Takie rozwiązanie zaproponował prezydent Wołodymyr Zełenski.
Audio
  • Ukraina - gazowe odszkodowanie od Rosji na drogi i medycynę. Materiał Pawła Buszki (IAR)
Kijów, zdjęcie ilustracyjne
Kijów, zdjęcie ilustracyjneshutterstock/ymphotos

Ukraiński prezydent proponuje, aby z puli 2 miliardów 900 milionów dolarów wybudować ponad 200 przychodni lekarskich w całym kraju. Ponadto, zdaniem Wołodymyra Zełenskiego pieniądze z rosyjskiego odszkodowania należy priorytetowo przeznaczyć na budowę dróg. Prezydent Ukrainy mówił o tym na spotkaniu z przedstawicielami ukraińskiego rządu.

Odszkodowanie, które Gazprom wypłacił Ukrainie, przyznane było przez międzynarodowy sąd arbitrażowy w Sztokholmie za to, że Rosjanie nie dostarczali nad Dniepr odpowiedniej ilości gazu do tranzytu.

Pod koniec zeszłego roku Rosja zgodziła się wypłacić karę, co było jednym z warunków podpisania pięcioletniej umowy na tranzyt rosyjskiego gazu przez Ukrainę. Z kolei Ukraina zrezygnowała z części dalszych roszczeń finansowych wobec Rosjan.


IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Ukraina Rosja

"Le Figaro": Zbliżenie Francji i Polski dla dobra Europy

04.02.2020 13:45
Francja i Polska chcą zapomnieć o dawnych pretensjach w imię przyszłości Europy oraz współpracy gospodarczej obu krajów – pisze we wtorek francuski dziennik "Le Figaro" w relacji z poniedziałkowej wizyty prezydenta Francji Emmanuela Macrona w Warszawie.

We Włoszech powstał poradnik dla Polek będących ofiarami przemocy

04.02.2020 15:15
Polska Ambasada w Rzymie chce skuteczniej pomagać Polkom, które padają ofiarą przemocy. W tym celu nawiązała współpracę z prokuraturą w Tivoli. Podczas spotkania w polskiej placówce zaprezentowano poradnik dla pokrzywdzonych „Nigdy więcej same”.