X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Ukraińcy korzystają z połączeń kolejowych z Polski

25.03.2020 14:57
W piątek 20 marca, w sobotę 21 marca i w poniedziałek 23 marca, osiem specjalnych pociągów odjechało z Przemyśla, zabierając 5 tysięcy Ukraińców powracających na Ukrainę w związku z epidemią koronawirusa w Polsce. Wśród nich było 17 ukraińskich żołnierzy poddawanych rehabilitacji w Centrum Dobrego Brata w Polsce.
Audio
     20  2020
На перемишльському вокзалі у п'ятницю 20 березня 2020Посольство України в РП

W sobotę na stacji Przemyśl byli obecni redaktorzy Polskiego Radia dla Zagranicy. Rozmawiali tam z organizatorami i koordynatorami akcji, ukraińskimi dyplomatami z Krakowa i Lublina oraz tymi, którzy zostali zmuszeni do powrotu na Ukrainę.

Tymczasem w celu ewakuacji Ukraińców z Polski w środę z Przemyśla wyjadą kolejne dwa dodatkowe pociągi ukraińskich kolei państwowych. W poniedziałek samolotem ukraińskich linii lotniczych SkyUp z Pragi do Lwowa przyleciało jeszcze 208 obywateli Ukrainy.

Specjalne pociągi wyruszą z Przemyśla przez Lwów do Kijowa o godzinie 13:10 i 15:50. Bilety można nabyć wyłącznie na stronie ukraińskich kolei państwowych. Pociągi pojadą do Przemyśla bez pasażerów.


На перемишльському вокзалі у суботу 21 березняDworzec w Przemyślu, 21 marca

Kolejne dwa dodatkowe pociągi dla Ukraińców chcących opuścić Polskę

25.03.2020 08:34
W celu ewakuacji Ukraińców z Polski dziś z Przemyśla wyjadą kolejne dwa dodatkowe pociągi ukraińskich kolei państwowych. Dotąd ośmioma specjalnymi pociągami do domu wróciło ponad 3000 osób. Wczoraj samolotem ukraińskich linii lotniczych SkyUp z Pragi do Lwowa przyleciało jeszcze 208 obywateli Ukrainy.

Cerkiew Ukrainy przeznaczy pomieszczenia dla leczenia zakażonych koronawirusem

25.03.2020 12:53
Cerkiew Prawosławna Ukrainy przeznaczy w razie potrzeby należące do niej pomieszczenia dla leczenia zakażonych koronawirusem - zadeklarował jej zwierzchnik, Epifaniusz. Ukraiński Kościół Greckokatolicki zapowiedział przekształcenie świątyń w szpitale na czas epidemii.

Rząd Ukrainy ogłosił wprowadzenie stanu nadzwyczajnego w całym kraju 

25.03.2020 13:53
W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa rząd Ukrainy ogłosił w środę wprowadzenie na terytorium całego kraju stanu nadzwyczajnego. Ograniczenia mają obowiązywać 30 dni, do 24 kwietnia - poinformował na posiedzeniu gabinetu premier Denys Szmyhal.