X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Konferencja w 72. rocznicę stracenia Witolda Pileckiego. Anna Fotyga jednym z organizatorów

25.05.2020 14:36
W 72. rocznicę zamordowania rotmistrza Witolda Pileckiego grupa europosłów organizuje w internecie konferencję poświęconą jego pamięci. Współgospodarzami są europosłowie Anna Fotyga i Rasa Jukneviciene z nieformalnej grupy zajmującej się pamięcią historyczną. Witold Pilecki został zamordowany przez komunistyczną bezpiekę 25 maja 1948 roku w więzieniu mokotowskim.
Audio
  • Współgospodarzami konferencji są europosłowie Anna Fotyga i Rasa Jukneviciene z nieformalnej grupy zajmującej się pamięcią historyczną. O szczegółach Beata Płomecka (IAR)
Znicze przed pomnikiem rtm. Witolda Pileckiego przy Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.
Znicze przed pomnikiem rtm. Witolda Pileckiego przy Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. PAP/Adam Warżawa

Organizatorki dzisiejszej konferencji zebrały niedawno podpisy pod listem z apelem do Komisji Europejskiej, by 25 maja, dzień egzekucji rotmistrza Witolda Pileckiego, był obchodzony jako Międzynarodowy Dzień Bohaterów Walki z Totalitaryzmem. Rezolucję w tej sprawie Parlament Europejski przyjął jesienią ubiegłego roku.

- Postulowaliśmy, żeby rocznica jego śmierci była wydarzeniem przywoływanym dla upamiętnienia trudnych kart historii - powiedziała europoseł Anna Fotyga brukselskiej korespondentce Polskiego Radia Beacie Płomeckiej.

Dziś podczas konferencji organizowanej w internecie o swoim ojcu opowiedzą Zofia Pilecka-Optułowicz i Andrzej Pilecki. W konferencji wezmą też udział historycy, profesor Grzegorz Berendt z Muzeum II Wojny Światowej oraz Simonas Jazavita, historyk z Uniwersytetu Witolda Wielkiego w Kownie.


IAR/dad