X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

USA przekazują Ukrainie sprzęt wojskowy, w tym pociski Javelin

17.06.2020 12:19
Biuro współpracy obronnej ambasady USA w Kijowie odebrało sprzęt wojskowy o wartości ponad 60 mln dolarów, w tym pociski przeciwpancerne Javelin, który zostanie przekazany stronie ukraińskiej - poinformowała w środę na Facebooku ambasada USA w Kijowie.
Audio
  • USA przekazują Ukrainie partię rakiet przeciwpancernych Javelin oraz inny sprzęt wojskowy. Wartość transportu to 60 milionów dolarów. O szczegółach - Paweł Buszko (IAR)
Amerykański żołnierz strzela z wyrzutni Javelin
Amerykański żołnierz strzela z wyrzutni Javelin Photo by Sgt. 1st Class Ben Houtkooper 34th Red Bull Infantry Division / Public domain

"Pomoc USA w sferze bezpieczeństwa i współpraca z Ukrainą trwają podczas Covid-19!" - napisano na Facebooku. Jak wyjaśniono, biuro współpracy obronnej odebrało sprzęt we wtorek.

"USA nieustannie stoją u boku Ukrainy, jeśli chodzi o poparcie dla jej suwerenności i integralności terytorialnej w obliczu rosyjskiej agresji" - oświadczono.

Pociski Javelin o wartości ok. 47 mln dolarów dotarły z USA na Ukrainę po raz pierwszy w kwietniu 2018 roku. W październiku ubiegłego roku Departament Stanu USA zatwierdził sprzedaż Ukrainie 150 tych pocisków za ponad 39 mln USD.

Stany Zjednoczone przekazują Ukrainie uzbrojenie w związku z trwającym od 2014 roku konfliktem ze wspieranymi przez Rosję separatystami w części obwodów donieckiego i ługańskiego w Donbasie.


PAP/dad

USA planują wycofanie żołnierzy z Niemiec. Jest stanowisko szefów polskiego i niemieckiego MSZ

16.06.2020 15:31
Przyjęliśmy do wiadomości zapowiedź wycofania części wojsk USA z Niemiec, ale nie mamy bardziej szczegółowych informacji - mówił szef MSZ Niemiec Heiko Maas. Szef polskiej dyplomacji Jacek Czaputowicz zaznaczył, że decyzja USA nie ma związku z rozmowami o zwiększeniu amerykańskiej obecności w Polsce.

Konrad Szymański: projekt funduszu odbudowy to nowe otwarcie w negocjacjach ws. budżetu

17.06.2020 10:32
Projekt funduszu odbudowy daje nowe otwarcie w negocjacjach dotyczących wieloletniego budżetu UE - uważa minister ds. europejskich Konrad Szymański. Polska przed szczytem UE w tej sprawie podkreśla, że fundusz musi być dostępny dla gospodarek Europy Środkowej.

Szczerski o spotkaniu Duda-Trump: jeśli będzie oficjalne zaproszenie, dojdzie do niego

17.06.2020 11:39
Jeżeli do takiego oficjalnego zaproszenia dojdzie, będzie też taka wizyta i będzie to spotkanie - powiedział szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski pytany, czy potwierdza doniesienia mediów, że w przyszłym tygodniu miałoby dojść do spotkania prezydentów Polski i USA w Waszyngtonie.