X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Heiko Maas

B. szef MSZ o Niemczech w Trójmorzu: to eksperyment

– Heiko Maas, jako przedstawiciel Niemiec, jest zainteresowany Trójmorzem. Przed laty Niemcy były sceptyczne, krytykowały, potem wystąpiły z koncepcją przyłączenia się. Na razie dostały status obserwatora. Jest to eksperyment, zobaczymy czy będą wartością dodaną – stwierdził na antenie Trójki Witold Waszczykowski, były minister spraw zagranicznych. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Witold Waszczykowski Beata Michniewicz Donald Trump Andrzej Duda Unia Europejska Trójmorze Heiko Maas Trójka

Zwrot w niemieckiej polityce zagranicznej?

– Niestety deklaracja niemieckiego ministra zbiegła się w czasie z wizytą Putina w Mesebegu. Zostało to odebrane jako poparcie dla projektu Nord Stream 2 – powiedział dr Michał Kuź, ekspert ds. polityki z Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego. W audycji „Szukając Dziury w Całym” rozmowa o zwrocie w polityce zagranicznej Niemiec. Czemu ma służyć? Czy naprawdę jest strategiczny czy może tylko taktyczny? Jak Polska powinna zachować się w takiej sytuacji?
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa Niemcy Heiko Maas Rosja dyplomacja USA Stany Zjednoczone

Stosunki polsko-niemieckie. Wymiana poglądów zamiast dialogu

Szefowie dyplomacji Polski i Niemiec Jacek Czaputowicz i Heiko Maas rozmawiali w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach koło Oświęcimia o relacjach dwustronny i sprawach międzynarodowych. Podkreślili wymiar miejsca spotkania, które jest „symbolem trudnej polsko-niemieckiej historii". O stosunkach między państwami mówił w Polskim Radiu 24 prof. Bogdan Musiał.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Niemcy Nord Stream 2 Auschwitz Heiko Maas Jacek Czaputowicz Ministerstwo Spraw Zagranicznych Europa

Ekspert o spotkaniu Czaputowicz-Mass w Harmężach

- Spotkanie ministrów spraw zagranicznych Polski i Niemiec, to bardzo ważny gest i symbol. Heiko Mass nie kryje, że wszedł do polityki po to, aby takie coś jak Auschwitz nigdy więcej się nie powtórzyło. Wizyta w takim miejscu wpisuje się w jego misję jako polityka. To pokazuje, że Niemcy uznają swoją winę za II wojnę światową i są świadomi tego, co wydarzyło się w Oświęcimiu - komentowała spotkanie szefów MSZ Polski i Niemiec w Harmężach Agnieszka Łada z Instytutu Spraw Publicznych.  
Zobacz więcej na temat:  Rosja Niemcy Unia Europejska USA Jacek Czaputowicz Heiko Maas

Spotkanie szefów MSZ Polski i Niemiec

Szefowie MSZ Polski i Niemiec spotkali się w Harmężach koło Oświęcimia. Rozmowa ministrów spraw zagranicznych Polski i Niemiec dotyczyła polityki historycznej oraz relacji dwustronnych i międzynarodowych. Jacek Czaputowicz poruszył temat spotkania Merkel-Putin. O spotkaniu szefów MSZ mówili w Debacie Dnia w Polskim Radiu 24 Katarzyna Kozłowska i Paweł Krulikowski, dziennikarze.
Zobacz więcej na temat:  Nord Stream 2 Jacek Czaputowicz Heiko Maas Niemcy