X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Polski sprzęt ochrony dla szpitali poleciał do Gruzji i Armenii

19.06.2020 12:59
Wojskowe samoloty z ładunkiem sprzętu ochronnego dla szpitali, lekarzy i pielęgniarek poleciały w piątek do Gruzji i Armenii - poinformowało MSZ. Samolot z podobnym transportem w kolejnym tygodniu wyleci do Azerbejdżanu - zapowiedział resort.
Załadunek sprzętu ochronnego dla szpitali, lekarzy i pielęgniarek w Armenii i Gruzji na pokład samolotu na lotnisku we Wrocławiu
Załadunek sprzętu ochronnego dla szpitali, lekarzy i pielęgniarek w Armenii i Gruzji na pokład samolotu na lotnisku we Wrocławiu Fot.: PAP/Aleksander Koźmiński

- Transport jest gestem solidarności i współpracy z partnerami, w szczególności z państwami Partnerstwa Wschodniego. Dzięki wzajemnemu solidarnemu wsparciu, jakie sobie wspólnie okazujemy, łatwiej będzie przezwyciężać negatywne skutki pandemii i wrócić na drogę rozwoju – powiedział na lotnisku we Wrocławiu wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński, który żegnał samoloty wojskowe.

Sekretarz stanu w KPRM Jan Dziedziczak zaznaczył, że podkreślamy tymi gestami solidarności i pomocy, że z krajami Partnerstwa Wschodniego "dzielimy się tym, co mamy, nie tylko w ramach codziennej, rutynowej współpracy, ale szczególnie w sytuacjach nadzwyczajnych" - jak ogólnoświatowa epidemia koronawirusa.

Zaznaczył, że "tak szeroko zakrojona akcja pomocowa nie byłaby możliwa bez ofiarności darczyńców: Agencji Rezerw Materiałowych i resortu zdrowia. Dziękował też za wsparcie funduszu solidarności międzynarodowej oraz resortu obrony narodowej.

To właśnie dzięki sprawności i zaangażowaniu polskiego wojska możliwe stało się dostarczenie tych środków – zaznaczył Jan Dziedziczak.

MSZ podał, że w ramach akcji pomocowej przekazaliśmy do Armenii maseczki medyczne, przyłbice i płyn do dezynfekcji o łącznej wartości ponad 106 tys. zł. Do Gruzji trafiły przyłbice ochronne i płyn do dezynfekcji za ponad 183 tys. zł.

Kolejny transport - do Azerbejdżanu

W kolejnym tygodniu wyleci samolot z podobnym transportem środków pomocowych do Azerbejdżanu - zapowiedział resort.

Pomoc trafi do Centrum Republikańskiego Pomocy Humanitarnej przy Ministerstwie Zdrowia Armenii oraz Służby Zarządzania Kryzysowego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Gruzji i poprzez nie do osób najbardziej potrzebujących.

Gruzińska część pomocy jest realizowana w przez Polskę w ramach Euroatlantyckiego Centrum Reagowania w Sytuacji Katastrof NATO (EADRCC) - zaznaczył MSZ.

Misje polskich lekarzy

MSZ przypomniał, że pomoc Polski ma także szerszy wymiar - na początku czerwca z trzytygodniową misją do Tadżykistanu udał się zespół polskich lekarzy, pielęgniarzy i ratowników medycznych Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej. Wcześniej takie misje z trafiły do Włoch, USA i Kirgistanu.

Pomoc wysłaliśmy również na Białoruś - trafiły tam dwa polskie konwoje. Ostatni składał się z ponad 40 samochodów ciężarowych z 300 tonami sprzętu medycznego i środków ochrony potrzebnych w walce z epidemią COVID-19.

MSZ przypomniał, że polska akcja pomocowa adresowana do sąsiadów i przyjaciół na Wschodzie jest ważnym elementem naszej polityki zagranicznej.

"W ten sposób potwierdzamy, że Polska jest w stanie sprostać współczesnym wyzwaniom związanym z epidemią COVID-19. Jest to też ważna część składowa polskiej pomocy rozwojowej świadczonej przez nasze państwo w ramach solidarności międzynarodowej, która stanowi realizację naszych międzynarodowych zobowiązań" - wyjaśnił MSZ.


IAR/PAP/dad